Depilacja woskiem: jak zrobić to dobrze?

Depilacja woskiem to bardzo skuteczna metoda usuwania niechcianych włosków. Ale nie ma się co oszukiwać – będzie bolało. Możesz jednak sprawić, że będzie bolało krótko i niezbyt mocno. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować skórę do zabiegu i jak postępować bezpośrednio po nim.

depilacja fot. petrunjela 2015/shutterstock.com
fot. petrunjela 2015/shutterstock.com

1. Urządź sezon na misia

REKLAMA

„Aby depilacja była efektywna, a jej rezultat utrzymywał się jak najdłużej, nie przychodź na zabieg ze zbyt krótkimi włoskami. Wosk wyrywa włoski dopiero od długości pół centymetra, ale jeśli masz ciemne i mocno osadzone włoski, zapuść je aż do 1 cm – efekt będzie wtedy najlepszy” – mówi właścicielka salonu depilacji Wax Center Ewelina Lewandowska.

2. Wykiwaj ból

„Nie da się całkowicie zniwelować bólu podczas zabiegu depilacji” – uprzedza Lewandowska. Można jednak tak zaplanować wizytę w salonie, by bolało jak najmniej. „Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, nie przychodź na zabieg, będąc na kacu, podczas miesiączki lub bezpośrednio przed nią. Ciało jest wtedy dużo bardziej wrażliwe i depilacja może boleć bardziej niż zwykle” – przestrzega Lewandowska.

3. Daj skórze odpocząć po depilacji

„Po wykonaniu depilacji woskiem kosmetyczka nakłada na skórę preparat łagodzący, dlatego nie kąp się bezpośrednio po zabiegu – pozwól składnikom łagodzącym zawartym w kremie pozostać na Twojej skórze jak najdłużej” radzi nasz ekspert. Jeśli masz duże podrażnienie skóry, możesz stosować w domu preparaty łagodzące na bazie aloesu, rumianku lub z d-panthenolem.  

Jeśli podczas depilacji woskiem za bardzo przeszkadza Ci ból, znajdź inną, mniej bolesną i skuteczną metodę usuwania zbędnego owłosienia. Jeśli najczęściej sięgasz po maszynkę, wypróbuj nasze proste wskazówki, dzięki którym włoski będą odrastały wolniej.

WH 04/2015

Zobacz również:
Powroty do ćwiczeń są równie trudne, co powroty do pracy po wakacjach życia. Spokojnie, nie będziemy Cię namawiać, żebyś na urlop zabrała ze sobą robotę, ale trening już tak. Wrócisz pełna energii i w formie lepszej niż kiedykolwiek.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA