Depilacja woskiem: jak zrobić to dobrze?

Depilacja woskiem to bardzo skuteczna metoda usuwania niechcianych włosków. Ale nie ma się co oszukiwać – będzie bolało. Możesz jednak sprawić, że będzie bolało krótko i niezbyt mocno. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować skórę do zabiegu i jak postępować bezpośrednio po nim.

depilacja fot. petrunjela 2015/shutterstock.com
fot. petrunjela 2015/shutterstock.com

1. Urządź sezon na misia

„Aby depilacja była efektywna, a jej rezultat utrzymywał się jak najdłużej, nie przychodź na zabieg ze zbyt krótkimi włoskami. Wosk wyrywa włoski dopiero od długości pół centymetra, ale jeśli masz ciemne i mocno osadzone włoski, zapuść je aż do 1 cm – efekt będzie wtedy najlepszy” – mówi właścicielka salonu depilacji Wax Center Ewelina Lewandowska.

2. Wykiwaj ból

„Nie da się całkowicie zniwelować bólu podczas zabiegu depilacji” – uprzedza Lewandowska. Można jednak tak zaplanować wizytę w salonie, by bolało jak najmniej. „Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, nie przychodź na zabieg, będąc na kacu, podczas miesiączki lub bezpośrednio przed nią. Ciało jest wtedy dużo bardziej wrażliwe i depilacja może boleć bardziej niż zwykle” – przestrzega Lewandowska.

3. Daj skórze odpocząć po depilacji

„Po wykonaniu depilacji woskiem kosmetyczka nakłada na skórę preparat łagodzący, dlatego nie kąp się bezpośrednio po zabiegu – pozwól składnikom łagodzącym zawartym w kremie pozostać na Twojej skórze jak najdłużej” radzi nasz ekspert. Jeśli masz duże podrażnienie skóry, możesz stosować w domu preparaty łagodzące na bazie aloesu, rumianku lub z d-panthenolem.  

Jeśli podczas depilacji woskiem za bardzo przeszkadza Ci ból, znajdź inną, mniej bolesną i skuteczną metodę usuwania zbędnego owłosienia. Jeśli najczęściej sięgasz po maszynkę, wypróbuj nasze proste wskazówki, dzięki którym włoski będą odrastały wolniej.

WH 04/2015

REKLAMA