[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Depilacja woskiem: jak zrobić to dobrze?

Depilacja woskiem to bardzo skuteczna metoda usuwania niechcianych włosków. Ale nie ma się co oszukiwać – będzie bolało. Możesz jednak sprawić, że będzie bolało krótko i niezbyt mocno. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować skórę do zabiegu i jak postępować bezpośrednio po nim.

depilacja fot. petrunjela 2015/shutterstock.com

1. Urządź sezon na misia

„Aby depilacja była efektywna, a jej rezultat utrzymywał się jak najdłużej, nie przychodź na zabieg ze zbyt krótkimi włoskami. Wosk wyrywa włoski dopiero od długości pół centymetra, ale jeśli masz ciemne i mocno osadzone włoski, zapuść je aż do 1 cm – efekt będzie wtedy najlepszy” – mówi właścicielka salonu depilacji Wax Center Ewelina Lewandowska.

REKLAMA

2. Wykiwaj ból

„Nie da się całkowicie zniwelować bólu podczas zabiegu depilacji” – uprzedza Lewandowska. Można jednak tak zaplanować wizytę w salonie, by bolało jak najmniej. „Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, nie przychodź na zabieg, będąc na kacu, podczas miesiączki lub bezpośrednio przed nią. Ciało jest wtedy dużo bardziej wrażliwe i depilacja może boleć bardziej niż zwykle” – przestrzega Lewandowska.

3. Daj skórze odpocząć po depilacji

„Po wykonaniu depilacji woskiem kosmetyczka nakłada na skórę preparat łagodzący, dlatego nie kąp się bezpośrednio po zabiegu – pozwól składnikom łagodzącym zawartym w kremie pozostać na Twojej skórze jak najdłużej” radzi nasz ekspert. Jeśli masz duże podrażnienie skóry, możesz stosować w domu preparaty łagodzące na bazie aloesu, rumianku lub z d-panthenolem.  

Jeśli podczas depilacji woskiem za bardzo przeszkadza Ci ból, znajdź inną, mniej bolesną i skuteczną metodę usuwania zbędnego owłosienia. Jeśli najczęściej sięgasz po maszynkę, wypróbuj nasze proste wskazówki, dzięki którym włoski będą odrastały wolniej.

WH 04/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij