8 zastosowań olejku Bio-Oil, o których nie miałaś pojęcia

Od utrwalenia opalenizny po oczyszczanie twarzy.

olejek fot. Shutterstock.com

Bio-Oil to kultowy produkt, który powszechnie stosuje się w walce z rozstępami oraz bliznami. Z tej przyczyny jest to kosmetyk szczególnie lubiany przez kobiety w ciąży. 

To niezwykle skuteczne działanie Bio-Oil zawdzięcza mieszance naturalnych składników roślinnych wzbogaconych nagietkiem, lawendą oraz witaminami A oraz E. Te dwie ostatnie wspomagają odnowę komórek i przyspieszają gojenie się skóry.

Oprócz tych oczywistych, olejek ma wiele innych praktycznych zastosowań. Oto 7 z nich, na które najprawdopodobniej nigdy nie wpadłaś, a o których naprawdę warto wiedzieć.

1. Jako olejek do twarzy

Tak, dobrze czytasz. Nie obawiaj się stosowania olejku na twarz - jest on niekomedogenny, więc nie powinien zatkać porów.

Co więcej, wysoka zawartość witaminy A sprawia, że działa on jak wersja demo retinolu. Wiadomo, klasycznej kuracji kwasem nie zastąpi, ale włączony do rutynowej pielęgnacji i stosowany na dłuższą metę, może przyczynić się do poprawy stanu skóry.

Nadal nie jesteś przekonana? Aż 90% uczestników badania klinicznego przeprowadzonego w 2012 roku stwierdziło, że po stosowaniu olejku znacząco poprawił się kolor blizn potrądzikowych. Z kolei badanie z roku 2011 wykazało 86% skuteczność w wyrównywaniu kolorytu skóry i niwelowaniu plam pigmentacyjnych po 12 tygodniach stosowania. Szach mat.

2. Jako odżywka do paznokci

Po zdjęciu manicure Twoje paznokcie wołają o pomstę do nieba? Zacznij wcierać w nie olejek. Dzięki temu wzmocnią się i będą wyglądać zdrowiej.

3. Jako olejek do kąpieli

Wystarczy, że do wody wlejesz kilkanaście kropli olejku. Po wyjściu z kąpieli Twoja skóra będzie miękka i odżywiona. To dobra opcja, jeśli nie przepadasz za nakładaniem olejku na suchą skórę. Zaaplikowany w ten sposób zadziała równie skutecznie, ale nie będzie kleił się do ubrań. Win-win.

4. Przed goleniem nóg

Po goleniu skóra na Twoich nóg jest sucha i podrażniona? Przed nałożeniem pianki nasmaruj ją olejkiem. Golenie pójdzie gładko, a skóra pozostanie nawilżona i przyjemna w dotyku.

5. Do zabezpieczenia samoopalacza

Przed kąpielą lub prysznicem wetrzyj w skórę nieco olejku Bio-Oil. Dzięki temu zabiegowi zabezpieczysz zaaplikowany wcześniej samoopalacz, a skóra muśnięta słońcem zostanie z Tobą na dłużej.

7. Do zmycia makijażu

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to koreańska metoda pielęgnacji, która na dobre zadomowiła się w europejskich łazienkach. Olejowe oczyszczanie możesz wykonać przy użyciu olejku Bio-Oil. Oprócz czystej skóry zyskasz również dodatkowe odżywienie.

8. Do włosów

Olejowanie włosów to temat dobrze znany. Następnym razem, zamiast standardowej mieszanki, nałóż na włosy olejek Bio-Oil. Możesz zaaplikować go również na skórę głowy. Witaminy A oraz E zawarte w olejku pomogą rozprawić się z nadmiernym wypadaniem, a także wzmocnią i odżywią kosmyki.

ZOBACZ TEŻ: Zastosowania Sudocremu, o których nie miałaś pojęcia

REKLAMA