1. Demakijaż
Nie zapominaj o nim. Zalegające na twarzy brud, kurz i kosmetyki zaburzają funkcje skóry i nie pozwalają jej na nocną regenerację.
2. Gąbka do makijażu
Wiadomo, że nie będziesz jej myć codziennie, więc lepiej z niej zrezygnuj. Zalegające na niej resztki łoju są świetnym podłożem do rozwoju bakterii, które przenosisz podczas makijażu na skórę. Najlepszym narzędziem do aplikacji podkładu są czyste dłonie. Chociaż raz na tydzień myj pędzle.
3. Masaż twarzy
Możesz to robić dłońmi: wystarczy chwila przy myciu twarzy czy nakładaniu kremu. Pobudzisz krążenie, a kosmetyk lepiej się wchłonie.
4. Krem na dzień, na noc i pod oczy
Każdy z nich odgrywa inną rolę, więc nie kombinuj i używaj ich zgodnie z przeznaczeniem. Np. kremy na noc są bogatsze w składniki złuszczające, witaminę C czy retinol. Ich zadaniem jest przede wszystkim regeneracja, naprawa i rozwiązywanie problemów skóry.
5. Nawilżenie
Smog, słońce, detergenty – to wszystko przesusza i odwadnia skórę. Dlatego raz w tygodniu zafunduj jej solidną dawkę nawilżenia. Na noc nałóż maseczkę nawilżającą. Gdy śpisz, przyspiesza się tempo regeneracji, a skóra ma czas skorzystać z nałożonych produktów.
6. Woda i sen
Wysypiaj się i pij minimum 1,5 l wody dziennie, a skóra twarzy i ciała odwdzięczy się zdrowym wyglądem.
7. Prysznic
Krótkie naprzemienne zimne i ciepłe prysznice, prowadzone od dołu do góry, uszczelnią naczynia krwionośne i, co najważniejsze, ujędrnią skórę oraz pomogą w walce z cellulitem. Odpuść, gdy masz żylaki i obrzęki.
8. Szczoteczka do zębów
Wymieniaj, jak tylko zobaczysz pierwsze oznaki jej zużycia. Co ważne, rób to także po przeziębieniu: na włóknach szczoteczki gromadzą się drobnoustroje.
Komentarze