8 nawyków urodowych, które powinnaś wprowadzić do swojej pielęgnacji

Wprowadź poniższe nawyki w życie, a wkrótce będziesz wyglądała lepiej niż kiedykolwiek.

pielęgnacja fot. Shutterstock.com

1. Demakijaż

Nie zapominaj o nim. Zalegające na twarzy brud, kurz i kosmetyki zaburzają funkcje skóry i nie pozwalają jej na nocną regenerację.

REKLAMA

2. Gąbka do makijażu

Wiadomo, że nie będziesz jej myć codziennie, więc lepiej z niej zrezygnuj. Zalegające na niej resztki łoju są świetnym podłożem do rozwoju bakterii, które przenosisz podczas makijażu na skórę. Najlepszym narzędziem do aplikacji podkładu są czyste dłonie. Chociaż raz na tydzień myj pędzle.

3. Masaż twarzy

Możesz to robić dłońmi: wystarczy chwila przy myciu twarzy czy nakładaniu kremu. Pobudzisz krążenie, a kosmetyk lepiej się wchłonie.

4. Krem na dzień, na noc i pod oczy

Każdy z nich odgrywa inną rolę, więc nie kombinuj i używaj ich zgodnie z przeznaczeniem. Np. kremy na noc są bogatsze w składniki złuszczające, witaminę C czy retinol. Ich zadaniem jest przede wszystkim regeneracja, naprawa i rozwiązywanie problemów skóry.

5. Nawilżenie

Smog, słońce, detergenty – to wszystko przesusza i odwadnia skórę. Dlatego raz w tygodniu zafunduj jej solidną dawkę nawilżenia. Na noc nałóż maseczkę nawilżającą. Gdy śpisz, przyspiesza się tempo regeneracji, a skóra ma czas skorzystać z nałożonych produktów.

6. Woda i sen

Wysypiaj się i pij minimum 1,5 l wody dziennie, a skóra twarzy i ciała odwdzięczy się zdrowym wyglądem.

7. Prysznic

Krótkie naprzemienne zimne i ciepłe prysznice, prowadzone od dołu do góry, uszczelnią naczynia krwionośne i, co najważniejsze, ujędrnią skórę oraz pomogą w walce z cellulitem. Odpuść, gdy masz żylaki i obrzęki.

8. Szczoteczka do zębów

Wymieniaj, jak tylko zobaczysz pierwsze oznaki jej zużycia. Co ważne, rób to także po przeziębieniu: na włóknach szczoteczki gromadzą się drobnoustroje.

REKLAMA

REKLAMA

Lśniące włosy

Krzysztof Kulesza, stylista fryzur, ekspert WH, podpowiada, co robić, aby zapewnić włosom blask.

1. Zimne powietrze

Suszarkę zawsze ustawiaj na letnią temperaturę, a przez połowę czasu suszenia wciskaj przycisk zimnego powietrza. Strumień powietrza kieruj zgodnie z kierunkiem zamykania się łuski włosów, czyli od nasady po końce.

2. Maska

Włosy też chcą pić, dlatego raz w tygodniu nałóż konkretną warstwę maski nawilżającej.

ZOBACZ TEŻ: Jak zmyć makijaż - porady specjalistów

Zobacz również:
Tkanka tłuszczowa gromadząca się w okolicach brzucha i talii jest wyjątkowo oporna, dlatego do jej zrzucenia same brzuszki nie wystarczą. Żeby wysmuklić  talię musimy zaangażować wszystkie mięśnie, które tworzą gorset wokół pasa. Bonus: przestaną cię boleć plecy.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA