[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Przebarwienia na zębach: sprawdź, które produkty je powodują?

Piękny uśmiech to Twoja najlepsza wizytówka. Niestety, jedzenie niektórych produktów sprawia, że na szkliwie pojawiają się przebarwieniami. Zobacz, czego powinnaś unikać, jeśli chcesz cieszyć się zdrowymi, białymi zębami jak najdłużej.

fot. Lucky Business 2014/shutterstock.com fot. Lucky Business 2014/shutterstock.com

Pewnie zdziwisz się, że tak niepozorne produkty mogą narobić szkód Twojemu uzębieniu. Nie musisz oczywiście eliminować ich wszystkich w imię śnieżnobiałego uśmiechu, ale przynajmniej postaraj się choć trochę ograniczyć. Sprawdź naszą listę wrogów białych zębów.

REKLAMA

buraki fot. Shulevskyy Volodymyr 2015/shutterstock.com

2. Buraki

Oblałaś się kiedyś barszczem? Ok, może nie bezpośrednio, ale na pewno widziałaś „pobarszczowe” plamy na obrusie, prawda? Wyobraź sobie zatem, co buraki mogą zrobić Twoim zębom. Umyj je natychmiast po jedzeniu (zęby, nie buraki), a zminimalizujesz ich szkodliwość dla szkliwa.

krakersy fot. Emanuela Grigoras 2015/shutterstock.com

3. Krakersy

Któż by przypuszczał? A jednak. Krakersy często zawierają rafinowane węglowodany, a te przekształcają się w cukier i stają idealną pożywką dla bakterii powodujących przebarwienia.

ocet balsamiczny, dieta fot. Daniel Taeger 2015/shutterstock.com

4. Ocet balsamiczny

Bogaty w pigmenty koloryzujące i zawierający dużo kwasów ocet z całą pewnością nie jest przyjacielem Twoich zębów. Staraj się używać go mało i tylko do sałatek – sałata powoduje, że jego niszcząca moc maleje.

ogórki, dieta fot. Dream79 2015/shutterstock.com

5. Ogórki kiszone

Zła wiadomość, jeśli je uwielbiasz. Jednak nazwa mówi za siebie: ogórki są „kiszone” (albo „kwaszone”), co oznacza że zawierają jakieś kwasy. A kwasy niszczą szkliwo i powodują przebarwienia.

kawa Sea Wave 2015/shutterstock.com

6. Kawa i herbata

Jeśli kochasz herbatę albo jesteś zdeklarowanym kawoszem i pochłaniasz te napoje litrami, Twój uśmiech może na tym ucierpieć. Zawarte w kawie i herbacie pigmenty barwią zęby na żółto. Żółte zęby? Podziękujemy.

ketchup fot. Christopher Elwell 2015/shutterstock.com

7. Ketchup

Są tacy, którzy jedzą ketchup do wszystkiego. Kanapki z ketchupem, sałatka z ketchupem, makaron z ketchupem, owsianka z ketchupem i sernik z ketchupem (ok, bez przesady). Jeżeli zaliczasz się do tej grupy, weź pod uwagę, że pomidory zawierają dość mocny barwnik i kwasy. Nie rezygnuj jednak z ketchupu, jeśli go uwielbiasz. Jedz z umiarem.

WH

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij