Krok 1. Oczyszczanie
Czysta skóra jest niezbędnym elementem urodowej rutyny, ponieważ pozwala efektywnie działać wszystkim nakładanym na nią preparatom. Właściwe oczyszczanie wzmacnia barierę ochronną skóry, która wygląda na zdrowszą i bardziej promienną. Zwiększa też zdolność komórek skórnych do absorpcji wilgoci. Oprócz żelu, użyj szczotki sonicznej, która delikatnie, ale bardzo dokładnie usunie z powierzchni skóry łój oraz zabrudzenia. Dobierz do niej płyny do mycia twarzy które przystosują się do Twojego naturalnego rytmu i uwzględnią zmiany potrzeb skóry w ciągu 24-godzinnego cyklu – rano pobudzą skórę, zaś wieczorem przygotują ją do odpoczynku. Wypróbuj szczoteczkę Foreo Luna wraz z Płynem do mycia twarzy na dzień i Płynem do mycia twarzy na noc. Możesz też użyć innego żelu. Ważniejsza od marki kosmetyku jest systematyczność w jego stosowaniu.
ZOBACZ TEŻ: Wypryski na plecach, dekolcie i ramionach - jak się ich pozbyć
Krok 2. Serum anty-aging
Zadaniem tego preparatu jest przyspieszenie naturalnych, fizjologicznych procesów odnowy komórek, ułatwienie biosyntezy białek, odżywienie i dotlenienie skóry. Te najlepsze zawierają antyoksydanty (szukaj w składzie witaminy C, E czy wyciągu z zielonej herbaty) lub peptydy (łańcuchy aminokwasów, które stymulują produkcję kolagenu w skórze). Wystarczy kilka kropel serum wklepanych w oczyszczoną skórę twarzy, by dodać jej energii i świeżości.
Krok 3. Nawilżanie
Gdy komórki skóry tracą wodę, zaczynają wysychać, nadając cerze szary, nierówny koloryt oraz wiotką, a nawet pomarszczoną teksturę. Co więcej, udowodniono, że wolne rodniki szybciej przenikają przez suchą skórę, co ułatwia im atakowanie włókien kolagenu oraz elastyny. Efektu nie da się ukryć: to obwisła skóra. Szukaj produktów z zawartością humektantów (np. gliceryna, panthenol, aloes), które wyłapują nawilżenie z powietrza, oraz emolientów (np. olejki) wygładzających przestrzenie międzykomórkowe.