5 zabiegów, które mogą zastąpić makijaż

Na urlop chcesz zabrać tylko bagaż podręczny? Zostaw w domu kosmetyki. Mamy zabiegi, które zastąpią makijaż.

| Data aktualizacji: 2021-08-13
Depilacja woskiem fot. shutterstock.com

Na wakacjach chciałabyś wstać z łóżka i biec prosto na plażę? Wstawaj i leć! A jeżeli nie lubisz pokazywać się publicznie zupełnie „niezrobiona”, zainwestuj przed urlopem w zabiegi, które upiększą Cię na dobrych kilka tygodni.

5 zabiegów, które mogą zastąpić makijaż

  1. Kuracja DE-FRIZZ
  2. Depilacja woskiem
  3. Pedicure hybryda
  4. Lifting rzęs
  5. Laminacja brwi

1. Kuracja DE-FRIZZ

WYJMIJ Z WALIZKI: odżywkę wygładzającą, olejek do końcówek, suszarkę do włosów, prostownicę.

Ekspert: Tomasz Żołnierz - fryzjer i szkoleniowiec salonu Kulesza we Wrocławiu.

Na czym polega: Jest to keratynowa kura- cja salonowa, mająca na celu uzupełnienie ubytków na powierzchni włosa, wygładzenie i „rozluźnienie” go. Zabieg działa na każdy typ włosów, a polega na oczyszczeniu ich specjalnym szamponem, a następnie nałożeniu na 20 minut kremu De-Frizz. Później suszymy włosy, prostujemy prostownicą i gotowe.

Efekt: Włosy są gładkie, puszenie zredukowane o 100%, ale przy zachowaniu naturalnej objętości i skrętu.

Trwałość: Efekt – w zależności od indywidualnych cech włosów – utrzymuje się od 4 do 6 tygodni.

Cena: 200-400 zł (zależna od długości włosów).

2. Depilacja woskiem

WYJMIJ Z WALIZKI: żel do golenia, maszynkę do golenia, plastry na zacięcia.

Ekspertka: Małgorzata Gradzińska - trenerka/szkoleniowiec sieci salonów depilacji woskiem Time for Wax.

Na czym polega: Smaruje się poszczególne partie ciała płynnym woskiem. Ten, przyklejając się do włosków, okleja je na całej długości. Dzięki temu płaszczyzna „chwytania” włosa jest największa z możliwych, a kosmetyczka, zrywając energicznym ruchem plaster wosku, wyrywa włos w całości, uszkadzając jednocześnie cebulkę. Uszkodzenie cebulki powoduje z kolei, że włosy po każdej kolejnej depilacji odrastają słabsze i delikatniejsze.

Efekt: Długotrwale idealnie gładka skóra, także w okresie słonecznym, gdy zabiegi laserowej depilacji są wykluczone.

Trwałość: Około 4 tygodni. Jeśli depilację wykonujemy regularnie, włoski odra- stają słabsze, jaśniejsze i mniej widoczne.

Cena: 100-140 zł (bikini brazylijskie).

3. Pedicure hybryda

WYJMIJ Z WALIZKI: pumeks, pilnik, zmywacz do paznokci, lakier do paznokci.

Ekspertka: Liudmyla Herasymchuk - stylistka paznokci, ekspert i szkoleniowiec marki NEONAIL.

Na czym polega: Usługa polega na opracowaniu palców u stóp (oczyszczenie martwego naskórka). Wykonuje się go w sposób klasyczny (używając wanienki z ciepłą wodą) lub z użyciem frezarki i specjalistycznych frezów (kapturków). Drugi sposób uważa się za bardziej łagodny i nadający trwalszy efekt. Wolny brzeg paznokci u stóp poleca się pozostawiać w kształcie palców (kwadrat), jednak przy trzecim i czwartym palcu można krawędzie delikatnie zaokrąglić. Następnie maluje się paznokcie bazą, lakierem i topem (warto powiadomić stylistkę o wyjeździe w ciepłe kraje – wtedy wybierze top, który zawiera największą ilość filtrów UV, żeby lepiej chronić kolor).

Efekt: Gładkie stopy i lśniące paznokcie bez odprysków.

Trwałość: Do 21 dni.

Cena: 85-150 zł.

4. Lifting rzęs

WYJMIJ Z WALIZKI: zalotkę, tusz do rzęs.

Ekspertka: Valentyna Tomashchuk Ekspertka stylizacji brwi i rzęs z salonu Relaks we Wrocławiu.

Na czym polega: Zabieg polega na podkręceniu oraz wizualnym wydłużeniu rzęs. Zaczynamy od demakijażu. Następnie dobieramy i przyklejamy specjalny silikonowy wałeczek do powieki (w zależności od długości rzęs oraz pożądanego efektu). Przyklejamy rzęsy na wałek za pomocą specjalnego kleju i nakładamy podkręcające preparaty na włoski. Na koniec pozostaje koloryzacja oraz nałożenie tak zwanego botoksu, czyli odżywczej keratyny, która nawilża, odżywia i nabłyszcza rzęsy po zabiegu.

Efekt: Rzęsy po zabiegu są podkręcone, wydłużone oraz przyciemnione. Wyglądają jak delikatnie pomalowane tuszem.

Trwałość: Zazwyczaj 4-8 tygodni.

Cena: 120-200 zł.

5. Laminacja brwi

WYJMIJ Z WALIZKI: pomadę do brwi, pędzelek do brwi, żel do brwi.

Na czym polega: Zabieg laminacji polega na zmianie struktury włosa: brwi wyglądają na bardziej gęste i szerokie. Na oczyszczone brwi nakłada się najpierw dwa wstępne preparaty do laminacji, które zmieniają strukturę włosków. Następnie należy wykonać architekturę brwi (mapowanie, wyrównanie asymetrii oraz rysunku wstępnego kształtu brwi). Potem przychodzi pora na koloryzację za pomocą farbki do brwi oraz regulację. Na koniec nakładamy trzeci preparat do laminacji brwi (regenerująca kompozycja, która długo utrzymuje uzyskany efekt, nawilża włosy i skórę, zamyka łuskę).

Efekt: Włoski stają się mniej niesforne, miękkie oraz podatne na ułożenie w dowolnym kierunku. Optycznie brwi wyglądają na szersze, gęstsze oraz ciemniejsze – dzięki koloryzacji.

Trwałość: Trwałość efektu to kwestia bardzo indywidualna: wszystko zależy od tego, jak szybko odrastają włoski, od grubości włosów oraz sposobu pielęgnacji. Zazwyczaj laminacja utrzymuje się od 3 do 6 tygodni; z kolei koloryzacja na skórze około 1 tygodnia, a na włosach około 1 miesiąca.

Cena: 100-180 zł.

Zobacz też: Przebarwienia na skórze. Jak się ich pozbyć?

Zobacz również:
REKLAMA