5 trików makijażowych inspirowanych pięknem przyrody

"Moje słońce i gwiazdy” – zwracał się Khal Drogo do swojej Khaleesi. A skoro największy barbarzyński przystojniak „Gry o tron” uważał, że nie ma lepszego komplementu niż porównanie kobiecej urody do cudu natury, nie będziemy się z nim spierać. Co więcej – idąc tym tropem, proponujemy pięć makijaży inspirowanych pięknem przyrody.

Felix Wong,
Rozwiane brwi i burzowe powieki (fot. Felix Wong)

Rozwiane brwi

Wiosenny wietrzyk: najlepszy stylista nonszalancko zmierzwionych fryzur i inspiracja do wyrazistego uniesienia brwi. Wyczesane do góry nie tylko wydadzą się gęstsze, ale też optycznie się uniosą. Efekt? Lifting powiek bez skalpela.

Burzowe powieki

Jak niebo przed burzą – ciemne na horyzoncie i jaśniejsze u góry – ten makijaż jest nieco mroczny, ale bardzo piękny. Szaroniebieska mgiełka wydaje się gęstsza przy rzęsach i rozprasza się pod brwiami, sprawiając, że oczy wyglądają na większe.

Piaskowe policzki

Odstaw róż – i jako kolor, i kosmetyk. Muśnięcie bursztynowym bronzerem jabłuszek i kości policzkowych nadaje skórze subtelnie opalonego wyglądu.

Słoneczne usta

Wraz z zachodem słońca niebo rozjaśniają odcienie różu, pomarańczu i czerwieni, płynnie przechodzące jeden w drugi. Zdobiąc podobnym ombré swoje wargi, sprawisz, że wydadzą się pełniejsze.

Gwieździste oczy

Brokat, o ile nałożysz go na powieki zupełnie chaotycznie, układa się w niesamowity wzór gwieździstego nieba. Ten (nomen omen) wieczorowy look nada spojrzeniu niebiański blask.

Felix Wong,
Słoneczne usta (fot. Felix Wong)

Gwieździsty makijaż oka zasługuje na towarzystwo prosto z natury - blask brokatu podkreśl naturalną maskarą, która oprócz przyciemnienia, pogrubienia i wydłużenia zapewni Twoim rzęsom także odżywienie. Sprawdź, po które tusze z naturalnym składem warto sięgnąć.

Zobacz również:
REKLAMA