Jak nie układać włosów? 3 grzechy w stylizacji

Jeżeli chodzi o piękną fryzurę to odpowiednie kosmetyki do włosów i suszarka to Twoi sprzymierzeńcy – musisz jednak zachować umiar i wiedzieć, czego unikać podczas stylizacji włosów. Jak zapewnić sobie efekt objętości XXL na głowie? Najpierw zobacz, czego wg naszych ekspertów powinnaś unikać.

włosy, uroda, kobieta, twarz SvetlanaFedoseyeva / shutterstock.com
fot. SvetlanaFedoseyeva 2015/shutterstock.com

Objętości na głowie nigdy nie za wiele. Jeśli i Tobie marzy się fryzura w rozmiarze XXL, to zobacz, po które kosmetyki do włosów sięgnąć oraz czego unikać podczas codziennej stylizacji włosów. To właśnie te 3 grzechy sprawiają, że trudno uzyskać Ci efekt bujnej czupryny:

1. Rezygnacja z suszarki

Nakładanie produktów zwiększających objętość (np. pianki) po umyciu i niewysuszenie włosów. Taki zabieg nie tylko nie zwiększy objętości, ale zadziała wręcz przeciwnie – sprawi, że fryzura stanie się cięższa i mniej przestrzenna.

2. Za dużo dobrego

Za dużo kosmetyków do stylizacji. Tu granica jest bardzo cienka – naprawdę łatwo przesadzić z ilością i uzyskać efekt przeciwny do wymarzonego. Pamiętaj: lepiej nałożyć mniej niż więcej.

3. Źle spłukane kosmetyki

Na zmycie maski i odżywki poświęć co najmniej 2 minuty, aby mieć pewność, że włosy nie są nimi obciążone. Zwróć też uwagę na technikę spłukiwania – nie rób tego tylko wierzchu, postaraj się, aby woda dotarła do każdego kosmyka.

A co warto robić i jakich kosmetyków używać, by zapewnić sobie fryzurę w stylu push-up? Zobacz nasze sposoby na dodanie objętości fryzurze.

Nasi eksperci

Polscy styliści fryzur, doświadczeni w pracy z największymi gwiazdami.

1. Filip Galas (freehair.pl): założyciel Freehair Team i Haircut Academy, współtwórca kolekcji fryzur dla L'Oreal Professionnel.

2. Maciej Wróblewski (youandyou.eu): twórca fryzur gwiazd. Bohater serialu "Afera Fryzjera" w TVN Style.

3. Łukasz Mazolewski (tensalon.pl): bierze udział w sesjach i pokazach mody.

WH 04/2015

REKLAMA