[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Objętość włosów: jak ją zwiększyć? 11 rad

Nawet jeśli urodziłaś się z gęstymi włosami, z czasem możesz zauważyć, że są coraz słabsze. Warto poznać sztuczki, które optycznie zwiększą objętość fryzury, i pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów cienkich.

fot. kiukson 2014/shutterstock.com fot. kiukson 2014/shutterstock.com

Włosy są jedną z tych części ciała, którą większość z nas chciałabym mieć grubszą, a raczej – gęstszą. Nawet jeśli tylko niektóre kobiety urodziły się z cienkimi włosami, problem ten dopadnie w końcu prawie wszystkie. „Zazwyczaj kobiety tracą włosy z powodu jakichś chemicznych kuracji lub nadużywania prostownicy. Jednak przyczyna może tkwić także w dolegliwościach zdrowotnych takich, jak anemia lub problemy z tarczycą” – wyjaśnia Francesca Fusco, dermatolog w Icahn School of Medicine at Mount Sinai School of Medicine.

Inną, często występującą, przyczyną jest stres i zmiany hormonalne - np. kobiety mogą tracić włosy do roku po urodzeniu dziecka. Jeśli zaobserwowałaś znaczną utratę włosów z niewyjaśnionych przyczyn, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Jeśli Twoje włosy pozostają na miejscu, ale chcesz dodatkowo zadbać o swoją fryzurę – skorzystaj z naszych rad.

REKLAMA

Produkty i  kuracje

Czyste włosy

Im czystsze są delikatne i cienkie włosy, tym lepiej będą wyglądać. ”Każdego dnia na Twojej głowie zbiera się wiele bakterii. Gdy dodamy do tego tłuszcze wydzielane przez skórę głowy, to wszystko razem może z czasem obciążać włosy i hamować ich zdrowy wzrost” – mówi Elizabeth Cunnane Phillips, trycholog z Philip Kingsley Clinic w Nowym Jorku. By temu zapobiec, myj je codziennie szamponem oczyszczającym.

Masaż głowy

„Skóra głowy to podłoże, na którym rosną włosy. Utrzymuj ją więc w jak najlepszej kondycji, a Twoje włosy będą zdrowo rosły – przekonuje Phillips. – Raz w tygodniu zamień zwykły szampon na zawierający miętę lub mentol, które pomagają stymulować krążenie. Wmasuj go opuszkami palców w całą głowę (boki, kark i czubek), a po 2 minutach masażu spłucz”.

Głęboka kuracja

Zbyt częste kontakty z prostownicą i nadmierne rozjaśnianie fryzury to prosta droga do  zafundowania sobie cienkich włosów. „Wysoka temperatura i przeładowanie chemikaliami to przyczyny, które mogą osłabić i przesuszyć Twoje włosy, co z kolei może doprowadzić do załamania łodygi włosa i powstania tzw. włosa paciorkowatego. Może to nadwyrężać mieszki włosowe i zapobiegać zdrowemu wzrostowi włosów” – tłumaczy Fusco. By nie mieć takiego problemu, raz w tygodniu, po umyciu głowy szamponem, dokładnie rozprowadź na włosach odżywkę. Zmyj ją po 3 minutach.

Bycie wybredną

Lakiery i pianki dodające objętości są jak puchowe kurtki: dają Ci jedynie złudzenie objętości. „Oba produkty zawierają polimery, które otulają strukturę włosów i sprawiają, że wyglądają na grubsze” – komentuje Phillips, która do prostych włosów zaleca lakiery, a do kręconych – pianki. Jeśli używasz lakieru, rozprowadź go równomiernie na wilgotne włosy od nasady aż po końce.

Lepsze działanie lakieru

Lakier może zrobić więcej, niż tylko utrwalić Twoją fryzurę. „Spryskaj włosy lakierem, a następnie wyczesz go grzebieniem. W ten sposób osiągniesz wspaniały efekt nieposklejanych, ale uniesionych włosów”  – podpowiada Benjamin Mohapi, stylista fryzur z Los Angeles.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 (6)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij