Co Ty wiesz o seksie? [QUIZ]

Nawet jeśli myślisz, że wiesz już wszystko, to nie znaczy, że nie możesz się jeszcze przy okazji dowiedzieć czegoś ciekawego. A teraz sprawdź się sama.

Co Ty wiesz o seksie fot.shutterstock.com

1. Seks sprawia, że ludzie głupieją.

A. prawda

B. fałsz

B – Według hamburskiego Instytutu Badań Medycznych seks stymuluje aktywność szarych komórek i przyczynia się do tworzenia nowych połączeń w rejonie odpowiedzialnym za procesy uczenia się, pamiętania i przetwarzania bodźców emocjonalnych.

2. Wspólne uprawianie ogródka wpływa na życie seksualne.

A. prawda

B. fałsz

A – Badania wykazały, że 85% par, które rozpoczęły uprawianie wspólnie jakiejś aktywności, twierdzi, że dzięki temu ich związek zyskał nową jakość. Poprawiło się też ich życie seksualne. Nie od dziś wiadomo, że to, co scala związki, to realizowanie wspólnych pasji.

3. Kobiecy wytrysk to miejska legenda.

A. prawda

B. fałsz

B – Wszystkie kobiety są anatomicznie zdolne do wytrysku. Znajdź opuszkiem palca punkt G i drażnij go lekko. Poczujesz się tak, jakby chciało Ci się siku, ale pokonaj to uczucie za pomocą głębokich oddechów. Trochę praktyki i się uda.

4. Większe szanse na orgazm masz podczas szalonej przygody na jedną noc.

A. prawda

B. fałsz

B – Badania mówią, że o ile w stałym związku masz 80% szansy na orgazm, to podczas przygody tylko 50%. No cóż, kobietom potrzeba elementarnego poczucia bezpieczeństwa.

5. Seks działa odmładzająco.

A. prawda

B. fałsz

A – Badania wskazują, że te kobiety, które uprawiają seks ze stałym partnerem średnio 4 razy w tygodniu, wyglądają średnio o 12 lat młodziej. Regularny seks zwiększa produkcję hormonów – estrogenu i testosteronu – które powstrzymują biologiczne objawy starzenia.

6. Seks nie spala kalorii.

A. prawda

B. fałsz

BDobry seks pozwoli nam spalić nawet 200 kcal – czyli tyle, ile spaliłabyś, pocąc się przez pół godziny w siłowni albo 15 minut na bieżni.

Wynik

0-2 SŁABO

Spróbuj wieczorem czerwonego wina. Jego miłośniczki uprawiają seks o 25% częściej. Dwie lampki wina przed pójściem do łóżka zdziałają cuda.

3-4 NIEŹLE

Myślałaś o kupnie gadżetu? Seksuolog Debby Hebernick dowodzi, że 75% kobiet, które zaczęły używać wibratora jako elementu gry wstępnej, chętniej uprawia seks i częściej szczytuje.

5-6 SUPER

Czy wiesz, że trening siłowy podnosi poziom hormonu wzrostu i testosteronu (u kobiet też)? Te hormony odgrywają kluczową rolę w budowaniu mięśni, ale również sprzyjają libido.

ZOBACZ TEŻ: Co Ty wiesz o penisie? [QUIZ]

Zobacz również:
REKLAMA