Co Ty wiesz o penisie? [QUIZ]

Jego penis jest cennym, ale i delikatnym narzędziem. Zobacz, jak się z nim prawidłowo obchodzić, aby służył jak najlepiej i jemu, i Tobie.

Banany fot.shutterstock.com

1. Trudno ustalić średnią długość penisa w erekcji.

A. prawda

B. fałsz

B - Dr Debby Herbenick z Indiana University zbadała, że średnia długość w stanie erekcji wynosi 14,15 cm. Tu ciekawostka: erekcja osiągnięta za pomocą seksu oralnego sprawiła, że penis stawał się ciut dłuższy.

2. Zaburzenia wzwodu dotykają tylko starszych mężczyzn.

A. prawda

B. fałsz

B - Zaburzenia wzwodu dotykają od 10 do 20% facetów. Około dwudziestki są stosunkowo rzadkie, bo cierpi na nie 2%, ale już wśród czterdziestolatków odsetek sięga 40%. Zazwyczaj nie jest to kwestia wyłącznie wieku, lecz niehigienicznego trybu życia.

3. Średni czas stosunku to 5 minut.

A. prawda

B. fałsz

A - Seksuolodzy unikają podawania norm, podkreślając, że jeśli oboje partnerzy są zadowoleni, to czas nie ma znaczenia. Jeśli jednak trzymać się faktów, to mamy obiektywne badania, mówiące, że średnio od wprowadzenia członka do pochwy do ejakulacji upływa 5 minut.

4. Penisa można złamać.

A. prawda

B. fałsz

A - Zdarza się to najczęściej podczas pozycji „na jeźdźca”; kiedy kobieta unosi się, członek wysuwa się z pochwy, a ona z całym impetem na niego siada. Dochodzi wówczas do przerwania ścianek ciał jamistych. Na szczęście da się to naprawić u urologa.

5. Męska masturbacja to fatalny nawyk.

A. prawda

B. fałsz

B - Nie zawracaj sobie tym głowy i zajmij się swoimi sprawami. Masturbacja jest dla faceta odpowiednikiem Twoich ćwiczeń Kegla. Utrzymuje jego hydraulikę w dobrej kondycji i zwiększa wytrzymałość w łóżku.

6. Szczotka do zębów sprzyja erekcjom.

A. prawda

B. fałsz

A - Udowodniono, że niewłaściwa higiena zębów, zwłaszcza zapominanie o nitkowaniu, powoduje choroby przyzębia, które zwiększają ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji.

Wynik

0-2 SŁABO

Problemy partnera z erekcją powinny być dla Ciebie sygnałem, aby wysłać go na badania – to może świadczyć o chorobie serca albo cukrzycy.

3-4 NIEŹLE

Twój partner jest wege? Badania na Harvard University dowodzą, że regularne jedzenie sojowych produktów znacząco obniża jakość spermy (aż o 40 mln plemników na mililitr).

5-6 SUPER

Czy wiesz, że 99,9% cudownych środków na męskość to kit? Ale jest suplement, który faktycznie wpływa na produkcję i jakość spermy: to kombinacja kwasu foliowego i cynku.

ZOBACZ TEŻ: Co Ty wiesz o okresie? [QUIZ WH]

REKLAMA