Redakcja

Anna Lasocka
Anna Lasocka
Autorka

Artykuły autora

kapusta kiszona Dobra dieta 14 sierpnia 2022, 23:52

Ile kalorii ma kapusta kiszona?

Mało. Za to ma mnóstwo witaminy C, E i witamin z grupy B. Kapusta kiszona jest również bogatym źródłem minerałów: magnezu, potasu i fosforu. Ma też dużo błonnika. Kapusta kiszona jest naturalnym probiotykiem, który wspomaga florę bakteryjną jelit, a fitoncydy w niej zawarte zwalczają bakterie chorobotwórcze i grzyby.

Mniszek lekarski Zdrowie 5 sierpnia 2022, 23:24

Mniszek lekarski – właściwości

Mniszek lekarski jest często mylony z popularnym mleczem i taktowany jak zwykły chwast. Tymczasem ta spokrewniona z cykorią roślina ma liczne właściwości zdrowotne. Na dodatek mniszek lekarski jest cenionym warzywem na europejskich stołach.

Zapalenie powięzi Fitness 31 lipca 2022, 15:31

Zapalenie powięzi – przyczyny, objawy, leczenie.

Zapalenie powięzi może się objawiać w podobny sposób jak schorzenia neurologiczne czy reumatologiczne: dziwnymi bólami pleców, drętwieniem różnych partii ciała, bólem tkanek miękkich przy przekręcaniu się w łóżku. Pacjenci cierpiący na zapalenie powięzi miesiącami tułają się po gabinetach lekarskich, nie mogąc znaleźć przyczyny bólu.

powięź Fitness 20 lipca 2022, 23:56

Powięź – budowa, funkcje, rolowanie [wideo]

Powięź to jeden z naszych największych organów. Najnowsze badania pokazują, że powięź jest kluczem do zrozumienia przewlekłego bólu. Co to jest powięź, jak funkcjonuje i jak o nią dbać – dowiesz się z tego artykułu.

ćwiczenia na brzuch Fitness 18 lipca 2022, 10:48

25 najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha

Najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzucha nie wymagają skomplikowanego sprzętu i karnetu na siłownię. Poniżej znajdziesz 25 ćwiczeń na płaski brzuch i talię osy, które możesz wykonać w domu.

pokrzywa indyjska Zdrowie 16 lipca 2022, 23:45

Pokrzywa indyjska (forskolina) – właściwości, odchudzanie, opinie

Pokrzywa indyjska rośnie na terenie Indii, Nepalu, Birmy i Tajlandii. Jej substancja aktywna – forskolina – jest od setek lat wykorzystywana w medycynie ajurwedyjskiej. Pokrzywa indyjska i jej terapeutyczne właściwości są również szeroko znane na terenie Afryki. Co na jej temat mówią naukowe badania?

Ostropest plamisty (sylimarina) Zdrowie 10 lipca 2022, 11:12

Ostropest plamisty – właściwości, jak stosować

Ostropest plamisty wspomaga wątrobę w oczyszczaniu organizmu, obniża poziom złego cholesterolu, ma działanie przeciwzapalne i przeciwnowotworowe, a także regenerujące skórę po oparzeniach słonecznych.

Czkawka Zdrowie 2 lipca 2022, 11:40

Sposoby na czkawkę

Chociaż czkawka u zdrowego człowieka jest niegroźną dolegliwością, to jej częste pojawianie się może być objawem poważnej choroby. Sprawdź, skąd bierze się czkawka, jakie są sprawdzone sposoby na czkawkę i kiedy z problemem należy zgłosić się do lekarza.

obciążniki na kostki Fitness 25 czerwca 2022, 22:34

Obciążniki na kostki

Obciążniki na kostki podnoszą efektywność treningu z ciężarem własnego ciała. Ćwiczenia z obciążnikami wzmacniają mięśnie, zwiększają siłę, poprawiają kondycję, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Dzięki niewielkim rozmiarom obciążniki na kostki sprawdzą się zarówno podczas ćwiczeń w domu, jak i podczas urlopu.

Syrop z cebuli Zdrowie 18 czerwca 2022, 16:40

Syrop z cebuli – przepis, właściwości

Syrop z cebuli znali i cenili już Indianie i to na długo przed pojawieniem się europejskich osadników. Głównie leczyli nim czyraki i smarowali świeże blizny. Dzisiaj syrop z cebuli jest wykorzystywany jako skuteczne domowe lekarstwo na kaszel, katar i ból gardła. A ma jeszcze wiele innych właściwości prozdrowotnych. 

siniaki Zdrowie 12 czerwca 2022, 18:37

Siniaki na nogach – przyczyny, leczenie

Zwykle powstają w wyniku uderzenia i znikają po 7-10 dniach. Co robić, jeśli pojawiają się samoistnie lub częściej niż u innych? Czy można mieć skłonność do powstawania siniaków? Czy siniaki mogą być objawem choroby? Co stosować na siniaki? Jak się ich pozbyć? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź tutaj.

ogórki kiszone Dobra dieta 2 czerwca 2022, 23:12

Ile kalorii ma ogórek kiszony?

Ogórki kiszone są niskokaloryczne i świetnie sprawdzają się w dietach odchudzających. Jednak trzeba wiedzieć jak i z czym jeść ogórki kiszone, żeby mogły spełniać swoje dietetyczne i zdrowotne funkcje.