Redakcja

Katarzyna Dwornik
Katarzyna Dwornik
Redaktor, sekretarz redakcji

Artykuły autora

trendy kulinarne 2022 Dobra dieta 3 stycznia 2022, 14:46

8 najciekawszych trendów kulinarnych na 2022 rok

W nowym roku kuchnia ma być roślinna, regionalna, nostalgiczna i zaskakująca… Zobacz, jak i co będziemy jeść w 2022 roku.

gdzie wyrzucić choinkę Lekcja życia 29 grudnia 2021, 18:23

Gdzie wyrzucić choinkę?

Święta, święta i… choinka. Zgodnie z tradycją drzewko świąteczne trzyma się w domu do Trzech Króli, ale w tym przypadku ważniejsze od pytania "kiedy", jest pytanie "gdzie". Sprawdź więc, gdzie wyrzucić choinkę po świętach.

choinka Lekcja życia 26 grudnia 2021, 22:37

Choinka – żywa czy sztuczna? Która jest bardziej eko?

Czas raz na zawsze rozwiązać cogrudniową rozkminę. Sprawdzamy, która choinka jest bardziej eko.

trening a pielęgnacja włosów Uroda / Styl 12 grudnia 2021, 13:46

Pielęgnacja włosów a trening. Jak dbać o włosy?

Chociaż Ty biegając do fitness klubu kilka razy w tygodniu poprawiasz swoją kondycję, to Twoje włosy mogą na tym ucierpieć. Związane w ciasny kucyk podczas treningu, a potem myte i szybko suszone mogą nie wyglądać najlepiej. Jak aktywne dziewczyny powinny dbac o włosy? Pytamy o to trycholożkę.

pielęgnacja włosów rozjaśnianych Uroda / Styl 1 grudnia 2021, 10:51

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Nikt nie marzy o nienaturalnie żółtych i zniszczonych włosach, tylko o pięknym chłodnym blondzie i lśniących kosmykach. O porady, jak dbać o włosy rozjaśniane, poprosiłyśmy trycholożkę.

Ola Popławska Lekcja życia 1 grudnia 2021, 10:15

Aleksandra Popławska: Jestem na dobrej drodze

Na co dzień stosuje zasadę: „Dawać bez wahania, tracić bez żalu i zdobywać bez chciwości”. W młodości cierpiała na depresję; dzisiaj potrafi cieszyć się z tego, co ma, i doceniać każdą chwilę. Nie poucza nastoletniej córki, tylko stara się być dla niej najlepszym przykładem.

Alternatywne zdrowie Zdrowie 11 listopada 2021, 12:05

Alternatywne zdrowie: medycyna to nie tylko tabletki

Czy szukając równowagi między ciałem a umysłem, warto sięgnąć po alternatywne rozwiązania? Jeśli tylko nie oznacza to rezygnacji z konwencjonalnej medycyny, to jesteśmy na tak.

Sztuka spania Zdrowie 27 października 2021, 12:05

Sleep care - jak zadbać o zdrowy sen?

Dwadzieścia materaców i dwanaście puchowych pierzyn, a pewna księżniczka i tak nie mogła zmrużyć oka przez tycie ziarnko grochu, które podłożono jej na zlecenie królowej matki. Ekipie z dworu przydałyby się warsztaty ze sleep care, czyli sztuki dbania o swój sen.

uzależnienie od FB Lekcja życia 18 października 2021, 12:48

E-uzależnienia: jakie nałogi czyhają na nas w sieci?

Przynajmniej połowa Polaków korzystających z sieci może zmagać się z e-uzależnieniem, a to oznacza, że wśród nas jest 15 milionów nałogowców.

Niebezpieczne rośliny Lekcja życia 10 października 2021, 14:00

Piękne, lecz groźne - rośliny doniczkowe niebezpieczne dla Twojego pupila

Uwaga: rośliny doniczkowe mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla Twojego pupila. Czy można mieć miejską dżunglę w salonie i czworonoga pod opieką?

Gry komputerowe Lekcja życia 6 października 2021, 12:33

Gry komputerowe - naukowe dowody na to, że warto sięgnąć po konsolę

Wejście do wirtualnego świata jest skutecznym narzędziem, dzięki któremu możesz usprawnić pracę mózgu i zadbać o swoją kondycję psychiczną. Gry pomagają również nawiązywać i podtrzymywać kontakty, pobudzają kreatywność oraz wyostrzają umiejętność rozwiązywania problemów.

segregacja śmieci Lekcja życia 12 września 2021, 15:19

Jak segregować śmieci? Wskazówki dla ekoprymuski

Papier, szkło, plastik i inne wyrzucane przez nas do kosza materiały powinny być poddane recyklingowi. Tylko w ten sposób możemy dać drugie (trzecie i czwarte...) życie tym niezwykle cennym surowcom.