Redakcja

Katarzyna Dwornik
Katarzyna Dwornik
Redaktor, sekretarz redakcji

Artykuły autora

zdrowy dom Lekcja życia 20 maja 2022, 16:00

Zdrowy dom – co nas truje w naszych czterech kątach

Zamykasz szczelnie okna, licząc, że we własnych czterech kątach możesz bezpiecznie oddychać pełną piersią. Zła wiadomość: w domu (zwłaszcza w tym szczelnie zamkniętym) jesteś narażona na kontakt z silnie trującymi toksynami.

hiszpańskie seriale netflix Lekcja życia 7 maja 2022, 15:30

Hiszpańskie seriale na Netfliksie – TOP 9

W serwisach streamingowych można znaleźć naprawdę ciekawe seriale po hiszpańsku z każdego gatunku. Zebraliśmy te najfajniejsze, dzięki którym możesz podszkolić język hiszpański.

odciski na stopach Zdrowie 25 kwietnia 2022, 13:25

Odciski na stopach - skąd się biorą i jak ich uniknąć? Pytamy podologa

Skąd się biorą odciski, jak im zapobiegać i jak się ich szybko pozbyć, gdy już się pojawią? O te i inne sprawy związane z odciskami na stopach zapytałyśmy eksperta – podologa.

cukier i słodziki Zdrowie 22 marca 2022, 17:54

Cukier, miód i słodziki – co powinnaś o nich wiedzieć

W dzisiejszych czasach słodzić możesz na wiele sposobów, ale czy któreś z nich są rzeczywiście zdrowsze? Czas skrystalizować wiedzę o cukrze.

Szczepienie Zdrowie 15 marca 2022, 10:27

Szczepienie vs obawy [mity antyszczepionkowe]

W mediach społecznościowych szerzą się mity na temat wpływu szczepionek przeciwko COVID-19 na wzrost ryzyka poronień, spadek płodności i wydłużenie cyklu miesiączkowego. Postanowiłyśmy sprawdzić, ile w nich jest prawdy.

ból jajników Zdrowie 2 marca 2022, 14:46

Ból jajników - przyczyny

Wiele kobiet skarży się na ból jajników, który opisują najczęściej jako kłucie w podbrzuszu. Co może oznaczać ból jajników w ciąży lub w trakcie okresu? Czy to niebezpieczne?

siemię lniane Dobra dieta 10 lutego 2022, 11:24

Siemię lniane - właściwości, przeciwwskazania, jak pić

Dzięki swoim licznym właściwościom siemię lniane stanowi jeden z najpopularniejszych naturalnych środków leczniczych. Nasiona lnu pospolitego stosuje się przede wszystkim osłonowo w przypadku dolegliwości układu pokarmowego oraz łagodząco, gdy w grę wchodzi układ oddechowy. Na tym jednak moc tych superfoods się nie kończy! Dowiedz się więcej.

social media Lekcja życia 6 lutego 2022, 22:49

Jasna strona social mediów – jak z nich korzystać, by czerpać korzyści

Czy da się zażywać media społecznościowe w zdrowych dawkach? Teoretycznie tak, choć w praktyce może się to okazać zadaniem ponad siły. Mimo to warto podjąć wyzwanie, bo sociale mają przecież jasne strony, a poza tym stanowią integralną część naszego życia, z której nie da się ot tak zrezygnować.

zanieczyszczenie wód plastikiem Zdrowie 26 stycznia 2022, 15:59

Zanieczyszczenie plastikiem prawie tak niebezpieczne jak zmiany klimatyczne

Environmental Investigation Agency alarmuje: zanieczyszczenie plastikiem jest prawie tak niebezpieczne jak zmiany klimatyczne.

zaburzenia deficytu natury Zdrowie 21 stycznia 2022, 15:21

Zaburzenia deficytu natury

Nikt nie potrzebuje naukowców, by wiedzieć, że kontakt z Matką Ziemią daje nam ukojenie i ładuje baterie mentalne. Nie brakuje jednak dowodów na to, że brak obcowania z przyrodą przynosi szereg negatywnych konsekwencji zdrowotnych, zwłaszcza u dzieci. Sprawdź, czym jest zaburzenie deficytu natury.

Psia mama Lekcja życia 10 stycznia 2022, 10:05

Psia mama - co daje nam więź z czworonogiem?

Opieka nad czworonogiem wymaga od Ciebie wiedzy, poświęcenia, czasu i pieniędzy, ale w zamian otrzymasz nie tylko najwierniejszego przyjaciela, ale o wiele, wiele więcej.

Jedzenie przed snem Dobra dieta 7 stycznia 2022, 11:36

Czy można jeść po 18? Pytamy eksperta

W kwestii odchudzania liczy się jedno: deficyt kaloryczny. Dlaczego więc wiele osób łączy jedzenie późnych posiłków z tyciem? Sprawdźmy.