Redakcja

Katarzyna Dwornik
Katarzyna Dwornik
Redaktor, sekretarz redakcji

Artykuły autora

zanieczyszczenie wód plastikiem Zdrowie 26 stycznia 2022, 15:59

Zanieczyszczenie plastikiem prawie tak niebezpieczne jak zmiany klimatyczne

Environmental Investigation Agency alarmuje: zanieczyszczenie plastikiem jest prawie tak niebezpieczne jak zmiany klimatyczne.

zaburzenia deficytu natury Zdrowie 21 stycznia 2022, 15:21

Zaburzenia deficytu natury

Nikt nie potrzebuje naukowców, by wiedzieć, że kontakt z Matką Ziemią daje nam ukojenie i ładuje baterie mentalne. Nie brakuje jednak dowodów na to, że brak obcowania z przyrodą przynosi szereg negatywnych konsekwencji zdrowotnych, zwłaszcza u dzieci. Sprawdź, czym jest zaburzenie deficytu natury.

Psia mama Lekcja życia 10 stycznia 2022, 10:05

Psia mama - co daje nam więź z czworonogiem?

Opieka nad czworonogiem wymaga od Ciebie wiedzy, poświęcenia, czasu i pieniędzy, ale w zamian otrzymasz nie tylko najwierniejszego przyjaciela, ale o wiele, wiele więcej.

Jedzenie przed snem Dobra dieta 7 stycznia 2022, 11:36

Czy można jeść po 18? Pytamy eksperta

W kwestii odchudzania liczy się jedno: deficyt kaloryczny. Dlaczego więc wiele osób łączy jedzenie późnych posiłków z tyciem? Sprawdźmy.

trendy kulinarne 2022 Dobra dieta 3 stycznia 2022, 14:46

8 najciekawszych trendów kulinarnych na 2022 rok

W nowym roku kuchnia ma być roślinna, regionalna, nostalgiczna i zaskakująca… Zobacz, jak i co będziemy jeść w 2022 roku.

Rozmowa z Radzką Lekcja życia 1 stycznia 2022, 08:24

Radzka: Wiem, co jest dla mnie dobre

Bez ogródek mówi o sobie, że jest mistrzynią przyjemności. Gdy ma na coś ochotę, po prostu to robi, bo wie, że jeśli najpierw zadba o siebie, to będzie miałe energię i ochotę, by zadbać o innych.

gdzie wyrzucić choinkę Lekcja życia 29 grudnia 2021, 18:23

Gdzie wyrzucić choinkę?

Święta, święta i… choinka. Zgodnie z tradycją drzewko świąteczne trzyma się w domu do Trzech Króli, ale w tym przypadku ważniejsze od pytania "kiedy", jest pytanie "gdzie". Sprawdź więc, gdzie wyrzucić choinkę po świętach.

choinka Lekcja życia 26 grudnia 2021, 22:37

Choinka – żywa czy sztuczna? Która jest bardziej eko?

Czas raz na zawsze rozwiązać cogrudniową rozkminę. Sprawdzamy, która choinka jest bardziej eko.

trening a pielęgnacja włosów Uroda / Styl 12 grudnia 2021, 13:46

Pielęgnacja włosów a trening. Jak dbać o włosy?

Chociaż Ty biegając do fitness klubu kilka razy w tygodniu poprawiasz swoją kondycję, to Twoje włosy mogą na tym ucierpieć. Związane w ciasny kucyk podczas treningu, a potem myte i szybko suszone mogą nie wyglądać najlepiej. Jak aktywne dziewczyny powinny dbac o włosy? Pytamy o to trycholożkę.

pielęgnacja włosów rozjaśnianych Uroda / Styl 1 grudnia 2021, 10:51

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Nikt nie marzy o nienaturalnie żółtych i zniszczonych włosach, tylko o pięknym chłodnym blondzie i lśniących kosmykach. O porady, jak dbać o włosy rozjaśniane, poprosiłyśmy trycholożkę.

Ola Popławska Lekcja życia 1 grudnia 2021, 10:15

Aleksandra Popławska: Jestem na dobrej drodze

Na co dzień stosuje zasadę: „Dawać bez wahania, tracić bez żalu i zdobywać bez chciwości”. W młodości cierpiała na depresję; dzisiaj potrafi cieszyć się z tego, co ma, i doceniać każdą chwilę. Nie poucza nastoletniej córki, tylko stara się być dla niej najlepszym przykładem.

Alternatywne zdrowie Zdrowie 11 listopada 2021, 12:05

Alternatywne zdrowie: medycyna to nie tylko tabletki

Czy szukając równowagi między ciałem a umysłem, warto sięgnąć po alternatywne rozwiązania? Jeśli tylko nie oznacza to rezygnacji z konwencjonalnej medycyny, to jesteśmy na tak.