Redakcja

Marek Alchimowicz
Marek Alchimowicz
Redaktor

Artykuły autora

bezalkoholowy alkohol Dobra dieta 4 stycznia 2023, 23:52

Bezalkoholowe alkohole – przegląd, gdzie kupić, przepisy na drinki

Wegetariańska pizza Dobra dieta 14 grudnia 2022, 13:03

Mood food – 5 klasyków kulinarnych w wegańskiej lub wegetariańskiej wersji

Fajne jedzenie to po prostu fajne jedzenie. Wybraliśmy 5 światowych, kulinarnych klasyków, które w naszej wegańskiej lub wegetariańskiej wersji niczego nie straciły ze swojej legendy. A może nawet zyskały?

pandemia a jedzenie Zdrowie 3 listopada 2022, 23:45

Jak pandemia wpłynęła na naszą dietę i wybory kulinarne?

zielona sałata Przepisy 21 sierpnia 2022, 23:18

Zielona sałata – przepisy

Letnie sałatki, nadeszła wasza pora. Zielono za oknem i zielono na talerzu. To właśnie teraz jest najlepszy sezon na zielone rośliny liściaste. Cieszmy się nimi!

zdrowa dieta Dobra dieta 24 lipca 2022, 23:39

Problemy zdrowotne – jak rozwiązać je z pomocą diety? [dietetyk odpowiada]

Nasz organizm sam wie, co jest dla niego najlepsze? Być może, ale rzetelna wiedza jest jednak pewniejsza. Oto kilkanaście pytań, które stawiacie naszym ekspertom – dietetykom i trenerom – oraz odpowiedzi rozwiązujące problem.

przepiórki Przepisy 7 czerwca 2022, 11:36

Przepis na przepiórki na sałacie

Marynata z czerwonego wina, wiśniowy dressing i miks różnokolorowych sałat ucieszą nie tylko smak – również oko. A przepiórki są superdelikatne i supersmaczne.

wege burger Dobra dieta 4 czerwca 2022, 23:48

11 wege dań lepszych od burgerów z sieciówek

O zdrowiu oczywiście nie mówimy, bo to jasne. Mówimy o ilości białka w porcji, gdyż często się słyszy, że wegańskie jedzenie nie służy mięśniom. Ba, grozi ich utratą. Bzdury, drogie Panie. Te wysokobiałkowe, roślinne dania powstały, by pomóc Wam trafić w makra przy każdym posiłku.

związek Związki 1 maja 2022, 23:36

Kiedyś to było... czyli, czemu mężczyźni zmieniają sie z biegiem czasu [męskim okiem]

Istnieją słowa klucze, które mogą otwierać boczne drzwi do domowego piekiełka: to „kiedyś” i „dawniej”. Redaktorzy MH łagodzą skutki ich użycia.

ziemniaki Dobra dieta 28 marca 2022, 17:26

Ziemniaki – czy są zdrowe, czy warto je jeść i jak je podawać, by się nie znudziły

Ziemniak potwierdza prawdziwość przysłowia „Z kim przestajesz, takim się stajesz”. To klasyczny przypadek kogoś, komu zszargało opinię szemrane towarzystwo, w którym się go widuje: a to zawiesisty sos do polania, a to masło lub głęboki tłuszcz itd. Tymczasem, gdy pokopać trochę głębiej, okazuje się, że to chłop z kościami i warto przywrócić mu dobre imię. Co niniejszym czynimy.

kukurydza Dobra dieta 21 stycznia 2022, 10:42

Kukurydza – przepisy i właściwości

Rośliny uprawne rzadko rozpalają wyobraźnię, aż do chwili, w której pozna się historię kukurydzy. Zobaczmy, co nauka mówi o tych superzdrowych i supersmacznych ziarnach. Plus trzy grosze od kucharzy.

NOLO drinki Dobra dieta 26 grudnia 2021, 22:45

7 przepisów na bezalkoholowe drinki

Cieszą oczy wyglądem i całego człowieka od środka, bo są superatrakcyjne, arcyzdrowe i pysznie smakują. Oto kolekcja bezalkoholowych drinków do przetestowania w miłym towarzystwie.

Czekolada Dobra dieta 18 grudnia 2021, 18:48

Między nami łasuchami: krótka historia czekolady

Czekoladę dostaliśmy w spadku po starodawnych Olmekach, Majach Ji Aztekach zamieszkujących dzisiejszy Meksyk. To był dar dla ludzkości lepszy nawet od Salmy Hayek. Oto krótka historia nieba w gębie.