Redakcja

Marek Alchimowicz
Marek Alchimowicz
Redaktor

Artykuły autora

kukurydza Dobra dieta 21 stycznia 2022, 10:42

Kukurydza – przepisy i właściwości

Rośliny uprawne rzadko rozpalają wyobraźnię, aż do chwili, w której pozna się historię kukurydzy. Zobaczmy, co nauka mówi o tych superzdrowych i supersmacznych ziarnach. Plus trzy grosze od kucharzy.

NOLO drinki Dobra dieta 26 grudnia 2021, 22:45

7 przepisów na bezalkoholowe drinki

Cieszą oczy wyglądem i całego człowieka od środka, bo są superatrakcyjne, arcyzdrowe i pysznie smakują. Oto kolekcja bezalkoholowych drinków do przetestowania w miłym towarzystwie.

Czekolada Dobra dieta 18 grudnia 2021, 18:48

Między nami łasuchami: krótka historia czekolady

Czekoladę dostaliśmy w spadku po starodawnych Olmekach, Majach Ji Aztekach zamieszkujących dzisiejszy Meksyk. To był dar dla ludzkości lepszy nawet od Salmy Hayek. Oto krótka historia nieba w gębie.

Słatka z rukolą, figami i kozim serem Dobra dieta 27 listopada 2021, 16:00

3 przepisy na sprawdzone dania i dobrane do nich wino

Nie zazdrościmy Włochom czy Francuzom klimatu, bo u nas też bywa – no, czasem, ale bywa – ładnie. Ale tego, że pijają wina do posiłków, to tego tak – zazdrościmy.

Zdrowy ferment Dobra dieta 19 października 2021, 12:25

Zdrowy ferment: 6 przepisów

Sok ze sfermentowanych winogron cieszy się od wieków zasłużoną, świetną opinią, a to tylko ułamek tego, co potrafi zrobić Natura z naszą minimalną pomocą. Zaganiamy bakterie do roboty.

pasteryzacja Dobra dieta 17 października 2021, 22:48

Jak pasteryzować słoiki z przetworami? Metody i porady

Pasteryzacja jest genialnym wynalazkiem i przy okazji najprostszym sposobem konserwowania żywności. Pasteryzowanie słoików z przetworami pozwala im dłużej zachować świeżość oraz smak i zahamować rozwój niebezpiecznych bakterii. Sprawdź, jak pasteryzować w domu na mokro i na sucho.

pomoc kuchenna Dobra dieta 10 października 2021, 23:31

Pomoc kuchenna – 21 sprytnych patentów, które powinnaś znać

Zawsze dobrze jest znać kilka sztuczek i patentów, które ułatwiają życie lub ratują podbramkową sytuację. Przypalony sos, słona zupa, czerstwy chleb, przejrzałe owoce, itd. – co z tym robić? Oto 21 sposobów na małe i większe kuchenne kłopoty.

leczo Przepisy 18 września 2021, 23:38

Leczo w wersji oryginalnej [sprawdzony przepis]

To fantastyczne danie naszych bratanków Węgrów jest najlepszym sposobem na stałą obecność lata w naszej kuchni. Leczo pachnie i smakuje jak upalny lipcowy dzień, a w dodatku, gdy zrobisz te proste przepisy, będziesz mogła powiedzieć, patrząc na swoje dłonie: „Oto ręce, które leczo”.

tłuszcz Zdrowie 15 września 2021, 13:15

Gdzie się podziewa tłuszcz, gdy chudniemy?

Co się dzieje z tłuszczem, kiedy chudniemy i zrzucamy wagę? Gdzie on znika i w jaki sposób? Naukowcy zadali sobie to proste pytanie i znaleźli odpowiedź: wydychamy go w postaci dwutlenku węgla.

cytrusy Dobra dieta 11 sierpnia 2021, 16:12

Przepisy na soczyste dania z cytrusami

Po owocach je poznacie. Kogo? Cytrusy oczywiście. Cieszmy się nimi, bo – jak dotąd – ludzkość nie znalazła przyjemniejszego sposobu na zachowanie zdrowia i urody niż zajadanie się cytrusami.

lunch boxy Przepisy 27 lipca 2021, 10:30

W domu i na wynos: pomysły na świetne lunch boxy

Oto kilka patentów, jak zrobić rewelacyjne lunch-boxy. Jeżeli pracujesz zdalnie, zjedz je na talerzu.

moules frites Dobra dieta 22 lipca 2021, 23:30

Moules frites czyli omułki z frytkami

Najsłynniejsze belgijskie danie zanim podbiło świat było potrawą ludzi ubogich, którzy cieszyli się tym, co fala wyrzuci na brzeg i co im wyrośnie na polu. Wpuść kulinarnego Kopciuszka do swojej kuchni i zobacz co potrafi.