Redakcja

Ewa Wilk
Ewa Wilk
Redaktor

Artykuły autora

xanax Zdrowie 25 września 2022, 23:23

Xanax – jak działa, czy jest bezpieczny i legalny

Ból podbrzusza u kobiet Zdrowie 18 września 2022, 14:33

Ból podbrzusza u kobiet

Ból podbrzusza u kobiet kojarzy się przede wszystkim z bólem menstruacyjnym, ale przyczyn bólu w dole brzucha może być więcej. Dolegliwości bólowe podbrzusza może powodować też m.in. infekcja dróg moczowych, endometrioza, ciąża pozamaciczna albo zapalenie wyrostka robaczkowego. 

glutation Zdrowie 11 września 2022, 23:08

Glutation – co to jest i jak działa

Glutation to nie witamina, ani minerał, tylko peptyd, o którego znaczeniu będzie się mówiło, a właściwie już mówi się coraz więcej. Zobacz, „z czym to się je”.

Czy można usunąć błonę dziewiczą? Zdrowie 4 września 2022, 22:06

Czy można usunąć błonę dziewiczą? Można.

Usunięcie błony dziewiczej jest możliwe nie tylko w sposób tradycyjny, czyli podczas inicjacji seksualnej. Można też wykonać zabieg usunięcia błony dziewiczej w gabinecie lekarskim, w sterylnych warunkach, by potem swój pierwszy raz przeżyć bez stresu, bólu i krwawienia. 

tarczyca Zdrowie 29 sierpnia 2022, 10:44

Tarczyca – dlaczego warto ją badać

Tarczyca to ten tajemniczy gruczoł o kształcie motyla, ulokowany tam, gdzie szyja łączy się z tułowiem. Jest odpowiedzialna za... no cóż, za tyle funkcji ciała, że nie sposób ich tu wyliczyć. Właśnie dlatego warto wiedzieć, czy Twoja tarczyca działa prawidłowo. Zobacz więc, co powinno Cię zaniepokoić, jak rozwiązać problemy i – oczywiście – jak zadbać o tarczycę, by działała idealnie.

ciąża pozamaciczna Zdrowie 17 czerwca 2022, 16:40

Ciąża pozamaciczna – objawy, przyczyny, rekonwalescencja

Ciąża pozamaciczna – każda z nas słyszała to określenie, ale czy wiesz dokładnie, co to jest ciąża pozamaciczna, jakie są jej przyczyny, czy można urodzić dziecko z ciąży pozamacicznej i jakie są objawy takiej ciąży? Nie wiesz? No to przeczytaj.

Alergie Zdrowie 10 czerwca 2022, 09:05

Jak wygrać z alergią?

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie ciekło Ci z nosa wiosną, alergia na pyłki może Cię dopaść. Zła wiadomość jest taka, że wyleczyć się z alergii jest niestety dosyć trudno. Dobra, że można stosunkowo łatwo wyraźnie złagodzić dokuczliwe objawy. Sprawdź, co możesz zrobić.

Palenie kobiet Zdrowie 1 czerwca 2022, 14:47

Kobiety rzucają palenie wolniej

Palnie grozi nie tylko rakiem płuc, ale zwiększa również ryzyko wielu innych chorób, dolegliwości i niedogodności. Również takich, które dotyczą wyłącznie kobiet.

Kobieta w wieku 50 lat Zdrowie 17 maja 2022, 20:49

Jak dbać o siebie w wieku 20, 30, 40 i 50 lat?

Nieważne, czy należysz do generacji X, Y czy Z. Twoje pokolenie, jak wszystkie do tej pory, również nie jest odporne na upływ czasu. Na szczęście to, jak szybko czas zmienia Twoje ciało i umysł, zależy w dużym stopniu od Ciebie. Skorzystaj z tych narzędzi i spowolnij zmiany. Czas na regenerację.

suplementy diety Zdrowie 4 maja 2022, 23:12

Suplementy diety – co łykać, gdy chcesz być zdrowsza i sprawniejsza

Czasami zdarzają się w życiu takie okresy, że brakuje czasu nawet na porządny makijaż, nie mówiąc już o przygotowywaniu zbilansowanych posiłków. Na szczęście niezbyt zdrową dietę można uzupełnić, by była zdrowsza. Zobacz, czym i jak.

dzień ziemi 2022 Zdrowie 22 kwietnia 2022, 02:57

Światowy Dzień Ziemi 2022 - apel polskich naukowców

Wojna tuż za naszą granicą sprawia, że inne problemy, z którymi boryka się ludzkość zeszły na dalszy plan w świadomości Polaków. Kwestia ocieplenia klimatu może się nam wydawać teraz czymś mniej istotnym, jednak tak to nie działa.

Balans Zdrowie 23 marca 2022, 10:46

Nerw błędny - jak o niego zadbać?

Bardzo możliwe, że nigdy o nim nie słyszałaś, ale nerw błędny jest tak wyjątkowy, że warto dowiedzieć się o nim więcej. Potrafi m.in. zmniejszyć stres i ma wpływ na emocje. Jak można go wykorzystać?