Redakcja

Anna Bajer
Anna Bajer
Redaktor

Artykuły autora

pieniądze Lekcja życia wczoraj, 12:52

Jak rozmawiać o pieniądzach [poradnik]

Pieniądze (nie pieniążki!) są prawie tak stare, jak seks, i z oboma mamy problem, by o nich normalnie rozmawiać. Tę nieumiejętność wynosimy pewnie z domu, ale warto to zmienić.

Burger Dobra dieta 19 kwietnia 2022, 18:36

13 mitów o odżywianiu

Zrobiłyśmy przegląd codziennych mitów żywieniowych i zderzyłyśmy je z nauką. Zobaczcie, czy wytrzymały to starcie.

Kubki kawy Dobra dieta 13 marca 2022, 14:02

Robimy reset kofeinowy

Kofeina jest naszym codziennym sojusznikiem, ale nieumiarkowanie robi z niej naszego wroga. Wierząc w zasadę Paracelsusa, że to dawka czyni truciznę, idziemy z kofeiną na odwyk.

Nieprzyzwoicie zdrowe słodkości Zdrowe słodycze 18 lutego 2022, 14:47

Przepisy na zdrowe słodycze – ciasta, ciasteczka i musy

Witajcie w raju, z którego nikt nas nie wygna, bo tutaj nie da się zgrzeszyć. Łasuchy wszystkich krajów – łączmy się w grzechu bez grzechu!

lunch boxy Przepisy 30 stycznia 2022, 22:26

4 przepisy na przedtreningowe lunche

W tych sałatkach nie ma sałaty, ale są za to wszystkie mikro- i makroelementy, niezbędne by sięgać po każdy cel treningowy. I osiągać go. No i gwarantujemy: głodna nie będziesz.

ryby Przepisy 25 stycznia 2022, 23:55

5 przepisów na wyborne dania z ryb

Lista prozdrowotnych składników, które mają w sobie, zajęłaby kolejnych kilka kartek, więc wspomnimy tylko o rybim „Świętym Graalu” – kwasach omega-3. Nikt nam go nie dostarcza w takiej ilości i nie mamy w naszym wnętrzu ani jednego organu, który nie byłby za to wdzięczny. Na wdzięczność zasługuje też smak ryb i łatwość ich przyrządzania – te przepisy są jej wyrazem. Cieszmy się!

Grzyby witalne Dobra dieta 9 grudnia 2021, 10:17

Witalne grzyby: rodzaje, właściwości, przepisy

Niektóre dostaniemy świeże, niektóre tylko suszone, a jeszcze inne wyłącznie sproszkowane. Warto je jeść w każdej postaci, bo to okręty flagowe dalekowschodniej medycyny naturalnej i rewelacyjnej azjatyckiej kuchni.

Wegańskie dania z całego świata Dobra dieta 3 grudnia 2021, 10:35

5 przepisów na wegańskie dania z całego świata

Na początek dobra wiadomość: nie będzie kolejnego przepisu na hummus z szyszek sosnowych. Będą za to wegańskie dania z całego świata, które staną się gwiazdami każdego stołu bez względu na żywieniową orientację biesiadników. Inaczej mówiąc – mięsożercy będą aż piszczeć z zazdrości.

Omlety Dobra dieta 20 września 2021, 13:00

Zakumpelkuj się z omletem: 4 przepisy

Nie myśl o nim tylko przy śniadaniu, bo się omlet obrazi. A tak pomoże Ci stanąć na nogi po treningu lub ciężkim dniu, doładuje w czasie lunchu i będzie świetny na kolację.

sosy chili Dobra dieta 8 września 2021, 23:21

Najlepsze pikantne sosy i przyprawy – przegląd

Jedno jest pewne: kiedy już zaczniesz jadać ostrzej, nie będziesz chciała wracać do łagodnych, nijakich smaków, bo chili uzależnia. Na szczęście z wielką korzyścią dla zdrowia i figury.

melony i arbuzy Dobra dieta 18 sierpnia 2021, 13:10

Dania z melonem i arbuzem: 6 prostych przepisów

Owoce czy warzywa? Warzywa, ale – jeżeli nie studiujesz botaniki – to jest to wiedza krzyżówkowa. A prawdziwa wiedza zaczyna się od ich niebywałego smaku, zapachu i wspaniałych zdrowotnych właściwości: opóźniają starzenie, regenerują mięśnie, wspomagają serce, hamują rozwój nowotworów, są cudownie niskokaloryczne i działają jak viagra. Na nas też.

dania z ryżem Przepisy 15 czerwca 2021, 22:29

4 przepisy na dania z ryżem w roli głównej

Nasza z nim znajomość trwa już około 5000 lat i – miejmy nadzieję – potrwa przynajmniej drugie tyle. Bo ryż jest świetny i będziemy tego bronić.