Redakcja

Beata Dżugaj
Beata Dżugaj
Redaktor

Artykuły autora

Fundamenty zdrowej psychiki Lekcja życia 24 stycznia 2022, 08:19

Fundamenty zdrowej psychiki

Umiejętność wyznaczania swoich granic, których nie powinni przekraczać inni ludzie, to fundament zdrowej psychiki. Ale słaba konstrukcja lub niewłaściwa konserwacja mogą spowodować, że się rozpadną. Oto Twój projekt budowy.

zwyrodnienie stawów Zdrowie 21 stycznia 2022, 10:42

Czy odrośnięcie uszkodzonej części ciała to cud? Nie, to bioinżynieria

Nowoczesna medycyna może niebawem zmienić strategię terapii uszkodzeń stawów. Za pomocą impulsów elektrycznych można będzie stymulować odrastanie uszkodzonych tkanek.

Jak polubić ćwiczenia Fitness 20 stycznia 2022, 09:53

Jak pokonać lenia i jednak poćwiczyć?

Są chwile, gdy najtrudniejszym ćwiczeniem jest podniesienie pośladków z kanapy. Właśnie dlatego opracowaliśmy niezawodne plany awaryjne dla siedmiu najczęstszych wykrętów. Tu kończą się wymówki...

impreza Lekcja życia 19 stycznia 2022, 23:50

Mam wrażenie, że wszyscy doskonale bawią się beze mnie. Czy to OK? [ministerstwo samotności]

Czy tylko ja jedna nie cieszę się na sylwestra? Zamierzam zostać w domu i pójść spać o normalnej porze. A już na pewno nie włączę TV z tą całą jarmarcznością i sztuczną wesołością.

masaż na wzdęcia Zdrowie 16 stycznia 2022, 23:06

Cierpisz na zaparcia? Zobacz, jak zrobić masaż, który Ci pomoże

Badania pokazują, że odpowiednio wykonany masaż brzucha może przynieść ulgę cierpiącym na dokuczliwe zaparcia. Możesz go wykonać samodzielnie, w domu i bez sprzętu, delikatnie uciskając odpowiednie mięśnie. Pokazujemy jak to zrobić, krok po kroku.

cukrzyca a post przerywany Dobra dieta 6 stycznia 2022, 23:52

Czy post może wyleczyć cukrzycę?

Wśród setek informacji o różnych cudownych sposobach na nieuleczalne choroby łatwo przegapić te, które mają jakąś podstawę naukową.

Odnaleźć równowagę Lekcja życia 28 grudnia 2021, 22:34

9 składników poczucia, że życie jest dobre

Na to, jak się czujemy na co dzień, czy jesteśmy szczęśliwe i zadowolone, składa się wiele czynników. Może nie na wszystko mamy wpływ, ale z pewnością możemy rozwinąć w sobie większą samokontrolę, empatię, poprawić relacje z innymi ludźmi i z sobą. Zaczynajmy!

Czy może być zbyt miło Lekcja życia 25 grudnia 2021, 13:55

Czy może być zbyt miło?

No pewnie, że może. Chodzi o to, że aby doświadczyć pełni szczęścia, trzeba zaznać też tych przykrych emocji.

typy osobowości Lekcja życia 7 grudnia 2021, 10:59

Typ osobowości, a podatność na choroby

Nowe badania naukowe kwestionują pogląd, jakoby posiadanie pewnego typu osobowości zwiększało podatność na choroby, takie jak nowotwory, czy choroby serca.

guma do żucia Zdrowie 3 grudnia 2021, 11:34

Czy guma do żucia może ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19?

Według najnowszych badań opublikowanych w czasopiśmie Molecular Therapy nowa eksperymentalna guma do żucia może zmniejszyć ilość cząstek koronawirusa w ślinie i spowolnić przenoszenie wirusa. Wstępne wyniki pokazują, że ilość wirusów w ślinie u osób żujących tę gumę zmniejszyła się o 95 procent, ale badania są jeszcze w toku.

gaslighting Lekcja życia 24 listopada 2021, 22:37

Gaslighting, czyli przemoc emocjonalna

„Tylko ci się tak wydaje”, „Wymyślasz coś”, „Obraziłaś się? Nie znasz się na żartach”, „Jesteś przewrażliwiona” - mniej więcej takie teksty słyszą ofiary gaslighitingu, zanim stracą wiarę w swój zdrowy rozsądek. Na początku wydaje się, że to niewinne żarty, przekomarzanie się, ale tak to właśnie się zaczyna. Trudno to rozpoznać, a jeszcze trudniej bronić się przed manipulantem, tym bardziej, że często jest to osoba, którą kochamy.

leki na depresję a COVID Zdrowie 24 listopada 2021, 15:12

Popularny lek antydepresyjny łagodzi objawy COVID-19

Badania kliniczne wskazują, że niedrogie i popularne leki zapisywane na depresję łagodzą przebieg choroby i zmniejszają ryzyko zgonu z powodu COVID-19.