adidas wypuszcza pierwszą kolekcję sportową dla kobiet w ciąży

Dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne, jakie daje sport, nie kończy się w momencie wejścia na ścieżkę macierzyństwa.

adidas materiały prasowe

Współpracując z grupą kobiet na różnych etapach ciąży, marka adidas podjęła misję stworzenia jednego stroju, który będzie działać i idealnie pasować zarówno dziś, jak i jutro. Do stworzenia kolekcji wykorzystano lekkie, mocno rozciągliwe materiały w okolicach brzucha i klatki piersiowej, powiększające się razem z ciałem.

W skład kolekcji wchodzą sportowe legginsy, wyposażone w specjalną opaskę w talii, zrobioną z delikatnego materiału, którą można dopasować do brzucha – podciągnąć do góry tak, aby przykryła go w całości, albo opuścić na tyle nisko, żeby zapewnić odpowiednią swobodę, odprowadzanie wilgoci i temperatury. Drugi element to uniwersalna koszulka typu tank top, zrobiona z wysoce rozciągliwej tkaniny i wycięta w kształcie litery A. Koszulka posiada dłuższy przód, całkowicie przykrywający brzuch w trakcie ciąży, dobrze prezentujący się także po porodzie. 

Ze względu na zwiększoną temperaturę ciała u wielu kobiet w trakcie ciąży, ubrania wykorzystują technologię adidas AEROREADY, umożliwiającą odprowadzanie nadmiernej wilgoci oraz chłodzenie. Marka adidas minimalizuje także produkcję plastiku, dlatego do stworzenia kolekcji wykorzystano PRIMEGREEN – serię super-wydajnych materiałów z recyklingu.

Kolekcja ciążowa jest dostępna na stronie  https://www.adidas.pl/ciazowe. 

Zobacz również:
REKLAMA