Zimowe atrakcje w Czechach

Zimowe ferie w Czechach to nie tylko szusowanie na nartach, ale także inne sporty i atrakcje, między innymi snowparki, snowtubing, tory bobslejowe i saneczkowe. Zima zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższy czas, aby zaplanować ferie i wybrać miejsce odpowiadające naszym oczekiwaniom.

Materiały prasowe

Malá Úpa w Karkonoszach od tegorocznego sezonu jest częścią największego kompleksu narciarskiego w Republice Czeskiej,SkiresortuČerná hora-Pec, który oferuje ogółem ponad 50 km tras zjazdowych.

REKLAMA

Deštné w Górach Orlickichoferuje dwie kolejki linowe i cztery wyciągi.

W ośrodku narciarskim Rokytnice w Karkonoszach  w nadchodzącym sezonie na narciarzy czeka nowy system odpraw, wzmocniony system zaśnieżania, nowy RokyFUNPARK dla dzieci iRokyGASTRO.

Kraju Libereckim do licznie odwiedzanych należy ośrodek narciarski Ještěd. W ośrodkach Tanvaldský Špičák, Severák i Bedřichov, włączonych do Skiarény Jizerky, na narciarzy czeka 18 km tras zjazdowych.

W zachodnich Rudawach, leżących na terenie Kraju Karlowarskiego, głównymi ośrodkami sportów zimowych są: Klínovec, Boží Dari Plešivec.

W ośrodku narciarskim Dolní Morava leżącym pod szczytem Śnieżnika Kłodzkiego, tuż przy granicy z Polską, znajdziemy ponad 10.4 km tras zjazdowychoraz ponad 70 km tras biegowych..

W Beskidach i Jesionikach na terenie Kraju Morawsko-Śląskiego na narciarzy czeka gęsta sieć tras biegowych i dziesiątki kilometrów tras zjazdowych. Liczne ośrodki narciarskie ulokowane są w Jesionikach..

Na Morawach Wschodnich znajdziemy nowoczesne ośrodki narciarskie i mnóstwo kilometrów tras biegowych. Polecamy rozległe Beskidy, piękne krajobrazy Jaworników, Chřibów, Białych Karpat, Wsetyńskich Beskidów czy Gór Hostyńskich.

Zobacz również:
Kitesurfing w Polsce z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Jeszcze 16 lat temu uprawiała go garstka zapaleńców, dziś widok kite'a nad falami Bałtyku nie budzi już zdziwienia. Przez ten czas ewaluował nie tylko sprzęt, ale i technika pływania, rozgrywane podczas zawodów konkurencje i ilość zapaleńców na wodzie. Kitesurfing ma już tak wielu fanów na świecie, że znalazł się w programie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA