Zimowe atrakcje w Czechach

Zimowe ferie w Czechach to nie tylko szusowanie na nartach, ale także inne sporty i atrakcje, między innymi snowparki, snowtubing, tory bobslejowe i saneczkowe. Zima zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższy czas, aby zaplanować ferie i wybrać miejsce odpowiadające naszym oczekiwaniom.

Materiały prasowe

Malá Úpa w Karkonoszach od tegorocznego sezonu jest częścią największego kompleksu narciarskiego w Republice Czeskiej,SkiresortuČerná hora-Pec, który oferuje ogółem ponad 50 km tras zjazdowych.

Deštné w Górach Orlickichoferuje dwie kolejki linowe i cztery wyciągi.

W ośrodku narciarskim Rokytnice w Karkonoszach  w nadchodzącym sezonie na narciarzy czeka nowy system odpraw, wzmocniony system zaśnieżania, nowy RokyFUNPARK dla dzieci iRokyGASTRO.

Kraju Libereckim do licznie odwiedzanych należy ośrodek narciarski Ještěd. W ośrodkach Tanvaldský Špičák, Severák i Bedřichov, włączonych do Skiarény Jizerky, na narciarzy czeka 18 km tras zjazdowych.

W zachodnich Rudawach, leżących na terenie Kraju Karlowarskiego, głównymi ośrodkami sportów zimowych są: Klínovec, Boží Dari Plešivec.

W ośrodku narciarskim Dolní Morava leżącym pod szczytem Śnieżnika Kłodzkiego, tuż przy granicy z Polską, znajdziemy ponad 10.4 km tras zjazdowychoraz ponad 70 km tras biegowych..

W Beskidach i Jesionikach na terenie Kraju Morawsko-Śląskiego na narciarzy czeka gęsta sieć tras biegowych i dziesiątki kilometrów tras zjazdowych. Liczne ośrodki narciarskie ulokowane są w Jesionikach..

Na Morawach Wschodnich znajdziemy nowoczesne ośrodki narciarskie i mnóstwo kilometrów tras biegowych. Polecamy rozległe Beskidy, piękne krajobrazy Jaworników, Chřibów, Białych Karpat, Wsetyńskich Beskidów czy Gór Hostyńskich.

REKLAMA