[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ



OCEŃ
5.0

Zen w aucie

Jak pokazują badania, 33% wypadków w ostatnich latach było spowodowanych rozproszeniem uwagi. Zobacz, na co musisz uważać, by bezpiecznie dotrzeć do celu. Przygotuj wszystko przed podróżą i ciesz się widokami.

rys. Adam Quest rys. Adam Quest

Telefon

Odbierając telefon, odrywasz wzrok od drogi, a jedną rękę wyłączasz z kierowania samochodem, co utrudnia m.in. zmianę biegów. Gdy skupiasz się na rozmowie, masz obniżoną zdolność obserwacji i wyłapywania potencjalnych zagrożeń: zerkasz na drogę wyrywkowo, przez co możesz popełnić błąd w ocenie sytuacji. Uwaga! Za rozmawianie przez telefon bez zestawu grozi mandat 200 zł oraz 5 punktów karnych – lepiej kupić za to nową szminkę.

Jedzenie

Nie grozi Ci za to mandat, a wyposażanie aut np. w uchwyty do kubków zachęca do jedzenia posiłków w drodze, jednak popijając kawę, znowu „pozbawiasz się” jednej z rąk. W trasy nie wyruszaj z pustym żołądkiem, a w podróży rób postoje.

Pasażerowie

Brytyjski instytut zajmujący się bezpieczeństwem na drogach (IAM) sprawdził, że w 35% uwagę kierowców odwracają pasażerowie. Angażujące rozmowy skutecznie obniżają koncentrację. Najbardziej absorbujące są dzieci. Przygotuj malucha przed podróżą. Więcej o podróżowaniu z dzieckiem znajdziesz na www.skoda.pl/dzieckowpodrozy.

Radio i nawigacja

Te same badania mówią, że w 27% dekoncentruje nas ustawianie radia i nawigacji. Muzyka zmusza mózg do cięższej pracy. Przygotuj utwory wcześniej; staraj się wybierać energetyczne kawałki, na spokojną muzykę uważaj zwłaszcza nocą – może działać usypiająco. Nawigację ustaw, zanim wyruszysz, dzięki temu skupisz się na drodze, a nie na wyświetlaczu.

Przechodnie

Co ciekawe, według badań przeprowadzonych przez IAM w 14% dekoncentrują nas przechodnie. Nietypowe sytuacje, które dzieją się na chodniku, też mogą Cię rozproszyć. Przystojni mężczyźni zwracają naszą uwagę i przyciągają wzrok – na to, niestety, nie mamy rady.

S

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij