Zegarek do nurkowania z historią – i charakterem

Styl retro i jaskrawa, pomarańczowa tarcza przyciągną każde spojrzenie: specjalna edycja modelu DS Super PH500M wzbudza sensację. Miłośnicy zegarków powinni przygotować się na déja-vu: najnowszy zegarek do nurkowania marki Certina jest inspirowany modelem z 1968 roku.

Certina materiały prasowe

Liczne funkcjonalne cechy, takie jak odporna na działanie pola magnetycznego sprężyna włosowa NivachronTM i wodoszczelność do 500 metrów, czynią ten zegarek idealnym towarzyszem każdej podwodnej podróży. Renomowane Stowarzyszenie Niemieckich Płetwonurków Sportowych VDST, blisko związane z tym zegarkiem, uznaje go za w pełni satysfakcjonujący.

 Ceniony poprzednik: oryginalny zegarek z lat 60

Do końca lat 60. wodoodporność zegarków Certina zapewniła im uznanie na całym świecie. W 1969 roku ruszyły w szczególną podróż. W ramach podwodnego eksperymentu Tektite I, czterech naukowców spędziło dwa miesiące w specjalnych badawczych komorach podwodnych. Przez cały ten czas nosili zegarki DS-2 Super PH500M, wtedy absolutną nowość, której po zakończeniu eksperymentu wystawili najwyższe oceny. W ten sposób dowiedli, że koncepcja podwójnego zabezpieczenia (Double Security), wprowadzona na rynek dziesięć lat wcześniej, czyni zegarki Certina niezawodnymi towarzyszami każdego rodzaju przygód.

Godny następca: nowy model DS Super PH500M, edycja specjalna

Pod względem konstrukcji, najnowszy zegarek do nurkowania Certina pozostaje wierny swoim korzeniom. Szczególnie zwraca uwagę obrotowy pierścień lunety. Nie może być obracany bez jednoczesnego użycia lekkiego nacisku. Dodatkowo obraca się tylko w jednym kierunku. To zabezpieczenie ma zapobiec przypadkowej zmianie odliczanego aktualnie czasu nurkowania. Dziś, tak samo jak kiedyś, zegarek o średnicy 43 mm jest wyposażony w odporne na zarysowania szkło szafirowe. Gruba powłoka z luminescencyjnego materiału zapewnia przejrzystość wskazań, a dzięki zastosowaniu zakręcanego dekla i zakręcanej koronki, zegarek jest wodoszczelny do 500 metrów. Pomarańczowa tarcza to kolejny element inspirowany historycznym zegarkiem do nurkowania marki Certina, który nadaje współczesnej nowej edycji unikalnego charakteru, przy zachowaniu optymalnej czytelności. Zegarek posiada czarny, gumowy pasek z dekoracyjnym motywem fali, a także  oddzielne przedłużenie nurkowe.

Najnowocześniejsze mechaniczne serce

Wewnątrz tego zegarka, spełniającego normy ISO 6425 dla zegarków do nurkowania, tyka nowoczesny mechanizm automatyczny Powermatic 80 z rezerwą chodu do 80 godzin. Jego najnowsze wcielenie, dzięki większej niezawodności i precyzji, imponuje jeszcze bardziej: dzięki nowej sprężynie włosowej NivachronTM zegarek pozostaje odporny na działanie pól magnetycznych – to jego zdecydowana przewaga zarówno przy nurkowaniu, jak i w codziennym użyciu. Tym samym klasyczna koncepcja podwójnego zabezpieczenia (Double Security) zyskuje dodatkowe, ekstremalnie bezpieczne dla precyzji pomiaru cechy.

W dobrym towarzystwie: partnerstwo ze stowarzyszeniem VDST

Uznane Stowarzyszenie Niemieckich Płetwonurków Sportowych (Verband Deutscher Sporttaucher, VDST) zostało założone w 1954 roku. Zrzeszając 100 szkół i centrów nurkowania, 17 regionalnych stowarzyszeń płetwonurków sportowych i łącznie 83 701 członków, jest jednym z największych i najstarszych stowarzyszeń non-profit z dziedziny nurkowania sportowego na świecie. Certinę i stowarzyszenie VDST łączą miłość do podwodnego świata, długa historia nurkowania sportowego i poszukiwanie najwyższej niezawodności. Wszystkie te elementy można również znaleźć w nowej, specjalnej edycji modelu DS Super PH500M – modelu, który Certina wprowadza do sprzedaży we współpracy ze stowarzyszeniem. Silnie skontrastowana tarcza w kolorze pomarańczowym została dobrana na wyraźne życzenie doświadczonych nurków, na deklu zaś wygrawerowano logo stowarzyszenia VDST. Wszyscy członkowie stowarzyszenia VDST, którzy kupią ten zegarek mogą otrzymać ekskluzywny zestaw dodatkowych pasków: czarny pasek NATO z zapięciem Klett standardowej długości i drugi, specjalnie wydłużony, pozwalający w prosty sposób nakładać zegarek na rękaw skafandra nurkowego. Wszystko to gwarantuje, że model DS Super PH500M może dorównać historycznemu poprzednikowi, a nawet pokonać go w podwodnych przygodach.

REKLAMA