REKLAMA

Zdrowy trend na rynku dań gotowych

Jednym z dominujących trendów żywieniowych jest health&nutrition, czyli skupienie na prozdrowotnych właściwościach jedzenia i zbilansowanej diecie. Ten trend nie ominął także dań gotowych, których producenci starają się trafić w gust osób świadomych i oczekujących wysokiej jakości. Dzięki innowacyjnym technologiom na sklepowych półkach znajdziemy danie gotowe takie jak PROporcja, które mają „czystą etykietę”, zdrowy i zbilansowany skład, a przy tym nie muszą być przechowywane w lodówce.

proporcja mat. prasowe
mat. prasowe

Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Robiąc zakupy sprawdzamy skład produktów spożywczych i wybieramy te z tzw. „czystą etykietą”, czyli o przejrzystym składzie, bez konserwantów i niepożądanych składników. Ale kupowanie produktów o zdrowym i naturalnym składzie nie wystarczy. Prawidłowa dieta powinna zawierać odpowiednie proporcje wszystkich makro- i mikroskładników odżywczych, a także mieć odpowiednią dla naszego organizmu ilość kalorii.

REKLAMA

Przy dzisiejszym tempie życia nie zawsze mamy czas na prawidłowe komponowanie posiłków, więc szukamy produktów są szybkie w przygotowaniu i smaczne, a dodatkowo mają cechy prozdrowotne np. są wzbogacone o witaminy, minerały, dobre tłuszcze, mają obniżoną ilość cukrów i tłuszczy, czy zwiększoną ilość białka. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się tzw. diety pudełkowe, ale w ich przypadku nie do końca mamy pewność co tak naprawdę zawierają nasze posiłki. Przy tym cateringi dietetyczne są dość kosztowne. Inną opcją są dania gotowe dostępne w większości sklepów, ale większość z nich, albo zawiera konserwanty i sztuczne dodatki, albo ma krótką datę przydatności do spożycia. Wyjątkiem jest tu PROporcja, czyli dania gotowe z „czystą etykietą”, które dzięki zastosowanej innowacyjnej technologii produkcji mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej przed prawie rok. Tego typu posiłki to świetne rozwiązaniu dla osób, które chcą odżywiać się prawidłowo, szukają wysokiej jakości oraz szybkich i smacznych rozwiązań.

 

Dania gotowe PROporcja, porcja 300g

Sugerowana cena detaliczna: 9,99

Dostępne w sieciach Rossmann, Carrefour, Żabka i Achuan

www.proprocja.pl

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA