Zaplanuj swój „dzień na U”

58 tys. dofinansowanych badań USG piersi, setki zaangażowanych gabinetów ginekologicznych w całej Polsce i tysiące pacjentek, które potwierdziły zdrowie swoich piersi – to bilans 15 lat działania „Gabinetów z Różową Wstążką”, wspólnej inicjatywy firmy Avon i Stowarzyszenia ,,Amazonki’’ Warszawa-Centrum. Celem akcji jest nie tylko ułatwienie Polkom dostępu do badań profilaktycznych, ale także przełamanie wśród nich wewnętrznych barier przed badaniem USG piersi i przypomnienie, żeby raz w roku zaplanowały swój „dzień na U”.

15 lat Gabinetów z Różową Wstążką AVON COSMETICS POLSKA

Akcja „Gabinety z Różową Wstążką” na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń „różowego października” – światowego miesiąca świadomości raka piersi. Dotychczas, w każdej edycji, brało udział około 100 gabinetów w blisko 60 miastach w Polsce. W tym roku Avon, w ramach kampanii Avon Kontra Rak Piersi, ponownie dofinansuje kolejne 5 tysięcy badań USG piersi. Rejestracja pacjentek rozpocznie się 15 października. Lista Gabinetów z Różową Wstążką będzie dostępna od połowy września na stronie kampanii www.avonkontrarakpiersi.pl

W Avon mówimy TAK dla zdrowia kobiet prowadząc m.in. akcję „Gabinety w Różową Wstążką”. Do tej pory dofinansowaliśmy ponad 58 000 badań USG piersi, przekazując na ten cel blisko 500 tys. zł. W tym roku dofinansujemy kolejne kilka tysięcy badań, by dać Polkom szansę na potwierdzenie swojego zdrowia – mówi Agnieszka Isa, General Manager Avon Cosmetics Polska.

Co roku zachęcamy tysiące Polek do wykonania USG piersi w ramach akcji „Gabinety z Różową Wstążką” oraz uświadamiamy, że tylko dzięki profilaktyce pierwotnej, czyli prowadzeniu zdrowego trybu życia i wykonywaniu regularnych badań, możemy zmniejszyć ryzyko późnego wykrycia choroby. A tym samym uniknąć długotrwałego leczenia – mówi Ewa Grabiec-Raczak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa–Centrum.

Wszystkim kobietom przypominam, jak ważne są badania profilaktyczne. Wiele pań nie przychodzi na badanie ze strachu. Boją się, że zostaną wykryte groźne zmiany. Inne twierdza, że badania są zbyt drogie. Dlatego powtarzam: nie każda zmiana w piersi to rak. A nawet jeśli zmiana okaże się rakiem, to wcześnie wykryty jest w 100 proc. wyleczalny. A jeśli chodzi o koszty, to właśnie dlatego warto skorzystać z corocznych badań w ramach Akcji „Gabinety z Różową Wstążką”. Badania kosztują tylko 20 zł. Moje pacjentki już to wiedzą i co roku zapisują się badanie USG piersi . To taka nasza wieloletnia tradycja” –  podkreśla doktor Jacek Tulimowski, ginekolog i położnik.

Lista „Gabinetów z Różową Wstążką” będzie dostępna od połowy września na stronie www.avonkontrarakpiersi.pl , a zapisy na badania ruszą 15 października.

Kampanię Avon Kontra Rak Piersi można wspierać przez cały rok, kupując produkty z Różową Wstążką, które dostępne są u Konsultantek Avon i na stronie: www.avon.pl