[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Wyjazd na narty

Udany wyjazd w góry zaczyna się od prawidłowego spakowania rzeczy do auta. Zobacz, jak zmieścić w samochodzie narty i dowiedz się, o czym musisz pamiętać, nim wyruszysz na zimową wyprawę.

Zimówki

O tym, że musisz założyć zimowe opony, chyba nie trzeba Ci przypominać. Są zrobione z miękkiej gumy, która „wgryza się” w drogę, dzięki czemu Twoje auto będzie lepiej skręcać i hamować na zaśnieżonym czy oblodzonym asfalcie.

Bagaże – po kolei

Niech najpierw w bagażniku wylądują najcięższe rzeczy – umieść je jak najbliżej tylnej kanapy. Mocno załadowany tył auta sprawia, że prowadzi się ono inaczej – gorzej reaguje na ruchy kierownicą, łatwiej doprowadzić do sytuacji, w jakiej tylne koła wpadną w poślizg. Zasuń roletę bagażnika, by podczas hamowania żaden z bagaży nie wpadł do kabiny. Możesz załadować bagażnik po dach, ale wtedy zamontuj siatkę oddzielającą bagaże od części pasażerskiej.

Narty – na dwa sposoby

Jeśli w oparciu tylnej kanapy Twojego auta znajduje się otwór pozwalający na dostęp do bagażnika, można w nim zamontować tzw. rękaw, który będzie doskonały do przewożenia nart w kabinie. Uwaga: rozwiązanie to jest zabronionew Austrii – tam musisz skorzystać z bagażnika dachowego. Najwygodniejszy będzie boks dachowy, który oprócz nart pomieści jeszcze sporo bagażu.

Ważne detale

Podczas wypadku nawet niewielkie przedmioty stają się niebezpieczne. Podczas kolizji przy prędkości 50 km/h zwykły telefon uderzy Cię, jakby ważył 5 kg, a 1,5-litrowa butelka będzie ważyła ok. 60 kg. Nie pozwól, by leżały luzem – ułóż je w kieszeniach drzwi, w podłokietniku lub w zamykanych schowkach. Nie zrobią wówczas krzywdy Tobie ani żadnemu z pasażerów.

S

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij