Woda micelarna Sensibio H2O

Znana, używana i lubiana. Czy jest coś, czego jeszcze o niej nie wiesz?

Woda micelarna Sensibio H2O fot. materiał prasowy

Jeżeli chodzi o demakijaż to niewątpliwą rewolucją w tym temacie było pojawienie się płynu micelarnego. Twórcą pierwszego tego typu produktu na świecie była marka Bioderma. No właśnie, dlaczego płyn micelarny tak zrewolucjonizował rynek produktów do oczyszczania i demakijażu twarzy? To co warto podkreślić to samą nazwę. W przypadku Senisbio H2O jest to woda micelarna. Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten niby mały detal? Ponieważ woda micelarna powstała
w odpowiedzi na zapotrzebowanie skóry twarzy osob, których skóra stawała się podrażniona od używania zwykłej wody. Micelarne rowiązanie powstało w laboratoriach marki Bioderma 25 lat temu. Ciekawostką jest to, że autorka tego pomysłu i rozwiązania Nathalie pracuje w firmie do dnia dzisiejszego. Więc na pierwszy rzut oka to zwykła woda jednak działanie zaskakuje. Jeden produkt skutecznie zastępuje żel, mleczko i tonik i nie wymaga spłukiwania. Jednak to, na co szczególnie należy zwrócić uwagę to fakt, że został opracowany poprzez wykorzystanie wiedzy z zakresu biologii naszej skóry. Pracowali nad nim naukowcy i dermatolodzy. Brzmi skomplikowanie, ale chodzi o to, że marka Bioderma tworzy swoje produkty w oparciu o wiedzę na temat skóry i jej mechanizmów biologicznych, czyli co dzieje się w środku naszej skóry.

Działanie zgodne z biologią skóry

Estry kwasów tłuszczowych, z których zbudowane są micele zawarte w wodzie micelarnej, mają podobną budowę do związków, które naturalnie występują w błonie komórkowej naszej skóry. Dzięki temu naturalnie pomagają odbudować jej warstę hydrolipidową. Micele zawarte w Sensibio H2O to cząsteczki  o kulistym kształcie, które pochłaniają brud i zanieczyszczenia do swojego wnętrza. Zbudowane są z substancji, które z jednej strony łączą się ze związkami tłuszczowymi, a z drugiej z wodą. Taka budowa pozwala części odpowiadającej wodzie „trzymać się” płynu, a część od tłuszczów „wyłapywać” wszelkie zanieczyszczenia na skórze. Ta unikalna formuła pozwala bardzo dokładnie oczyścić skórę i jednocześnie uniknąć podrażnień. Budowa zgodna z biologią naszej skóry nie tylko nie narusza warstwy hydrolipidowej naskórka, ale i łagodzi powstałe już podrażnienia.

Czy wymagają zmywania?

Woda micelarna Bioderma została opracowana przy udziale dermatologów w oparciu o wiedze na temat działania i funkcjonowania naszej skóry. Dlatego składniki w nim zawarte zostały dobrane w taki spośb, aby były w pełni kompatybilne ze skórą ze względu na swój biomimetyczny skład. Zawarte w wodzie micelarnej micele estrów kwasów tłuszczowych, są podobne w swojej budowie do

fosfolipidów błon komórkowych i pomagają odbudować warstwę hydrolipidową skóry. Dzięki temu  nie ma potrzeby zmywania wody miecalarnej Senisbio H2O ze skóry wodą, która dodatkowo wysusza oraz zmienia pH skóry. Bazą naszych płynów jest aż 9 krotnie oczyszczona woda o jakości farmaceutycznej, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo stosowania. Sensibio H2O zawiera tylko 10 składników z czego aż 5 o działaniu kojącym, co dodatkowo minimalizuje ryzyko uczuleń i podrażnień i tym bardziej powinny zostać na naszej skórze. Możan powiedzieć, że z Sensibio H2O pielęgnacja naszej skóry zaczyna się już na etpaie higieny.

Zobacz również:
Skakanie nie jest tylko dla dzieci, a plyometria nie jest dziecinnie prosta. Za to piekielnie skuteczna. Zobacz, jak zacząć skakać, żeby zbudować szybsze, sprawniejsze ciało.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA