[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ



OCEŃ
3.0

Urlop na stoku

Zimowe szaleństwo w Europie czas zacząć. Mamy dla was garść informacji, dzięki którym humoru podczas podboju stoków nie popsuje nawet mandat od drogówki. Sprawdź, gdzie zimowe opony i łańcuchy są obowiązkowe!

Skoda rys. Adam Quest

Austria

W Austrii opony zimowe obowiązują od 1 listopada do 15 kwietnia. Łańcuchy zimowe są obowiązkowe na drogach ze specjalnym oznaczeniem. Zadbaj o to, żeby w aucie znalazła się też apteczka i co najmniej jedna kamizelka odblaskowa.

Francja i Włochy

Francja i Włochy są nieco mniej restrykcyjne. Jazda na oponach zimowych obowiązuje na wybranych obszarach oznaczonych specjalnymi znakami drogowymi i to samo dotyczy łańcuchów śniegowych. Dodatkowo w podróż zabierz ze sobą kamizelkę odblaskową, komplet zapasowych żarówek i alkomat. Pamiętaj też, że za przejazdy autostradami, tunelami i mostami trzeba płacić.

Czechy

U naszych południowych sąsiadów opony zimowe są obowiązkowe od 1 listopada do 30 kwietnia na drogach oznaczonych znakiem z symbolem płatka śnieżnego i samochodu. Łańcuchy są dozwolone jedynie na drogach pokrytych warstwą śniegu wystarczającą do zabezpieczenia nawierzchni.

Niemcy

W Niemczech sprawa wygląda nieco prościej. Opony zimowe są obowiązkowe od października do marca na drogach pokrytych śniegiem. Łańcuchy śniegowe zakładaj w regionach górskich, w warunkach zimowych – o konieczności używania łańcuchów informują znaki drogowe. To jedyny kraj, w którym jeszcze nie musimy martwić się o płatne autostrady.

Szwajcaria

W Szwajcarii opony zimowe nie są obowiązkowe, ale kierowca, który utrudnia ruch ze względu na nieprzystosowanie auta do warunków atmosferycznych, karany jest mandatem. Łańcuchy są obowiązkowe w regionach, gdzie umieszczono międzynarodowy znak „łańcuchy obowiązkowe”. Koniecznie pamiętaj też o winiecie (40 euro)!

WH 01/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij