Tym razem się uda!

Chcesz schudnąć zdrowo i bez efektu jo-jo? Zaufaj profesjonalistom. W Columna Medica pokażemy ci jak łączyć odpowiednią dietę z aktywnością fizyczną i czerpać z tego mnóstwo radości. A wszystko w pięknych okolicznościach przyrody.

columna medica

Odchudzanie kojarzy się z głodem, frustracją, liczeniem kalorii i ciągłym odmawianiem sobie ulubionych potraw. – To niewłaściwe podejście, które w dalszej perspektywie gwarantuje efekt jo-jo – mówi Justyna Walerowska-Madej, dietetyk. Nasi pacjenci odkrywają, że można chudnąć jedząc smaczne posiłki, wcale nie w mikroskopijnych ilościach i, że aktywność fizyczna może być źródłem przyjemności.

Columna Medica w Łasku, niedaleko Łodzi to nagrodzone w wielu konkursach najlepsze w Polsce medyczne SPA. Niezwykłe leśne otoczenie i doskonałe zaplecze sportowe doceniła m.in. Ewa Chodakowska organizując tu swoje słynne campy.

Z wiedzy i doświadczenia pracujących w Columna Medica lekarzy, dietetyków i fizjoterapeutów można skorzystać zarówno podczas konsultacji stacjonarnych, jak i tygodniowych turnusów aktywnego odchudzania. Ich celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia, która prowadzi do poprawy samopoczucia i redukcji wagi.

Turnus aktywnego odchudzania rozpoczyna się konsultacją lekarską połączona z analizą podstawowych badań krwi. Potem pacjent trafia w ręce dietetyka i fizjoterapeuty. – Podczas wstępnej konsultacji badam skład ciała i dotychczasowy sposób odżywiania pacjenta. Pomagam mu zauwazyć i wyeliminować z jadłospisu niezdrowe i zbyt kaloryczne produkty, które doprowadziły do nadwagi lub otyłości. Układam także jadłospis złożony z pięciu posiłków dostosowany do jego potrzeb oraz upodobań kulinarnych – mówi dietetyczka. Następnie fizjoterapeuta ocenia sprawność pacjenta i proponuje plan treningowy dopasowany do jego możliwość i potrzeb. Chodzi o to, by każdy pacjent podczas pobytu w Columna Medica znalazł taki rodzaj aktywności fizycznej, która będzie sprawiała mu przyjemność. Jeśli ktoś nie lubi siłowni, ma do dyspozycji salę do ćwiczeń, gdzie może się po prostu pogimnastykować, a także basen, zajęcia z aqua-aerobicu i pilates. Nie ma nic piękniejszego niż jogging w 100-letnim lesie, do dyspozycji gości są ścieżki biegowe, piękne tereny leśne sprzyjają i pieszym wędrówkom i treningom nordic-walking pod opieka profesjonalnego trenera. Na miejscu można także skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych, kosmetycznych i wspomagających odchudzanie oraz odnowy biologicznej.

Na turnus aktywnego odchudzania dobrze jest przyjechać z kimś bliskim: partnerem, przyjaciółką, mamą siostrą – mówi Justyna Walerowska-Madej. Dzięki temu po powrocie do domu możemy liczyć na ich wsparcie. To bezcenne, bo turnus aktywnego odchudzania należy traktować jako wytyczenie indywidualnej ścieżki do zdrowia i szczupłej sylwetki. Po powrocie do normalnego życia trzeba podążać nią o własnych siłach. – Nasi pacjenci są do tego dobrze przygotowani, bo z Columna Medica wyjeżdżają mocno zmotywowani, uzbrojeni w wiedzę i pełni energii. Dlatego polecają nas swoim znajomym – dodaje dietetyczka.

Zobacz również:
REKLAMA