Troska o zęby dziecka to duże wyzwanie. Pomocną rękę wyciąga marka Jordan!

Z myślą o zdrowym uśmiechu naszych dzieci, szukamy w sklepach funkcjonalnych szczoteczek i przyjemnych w smaku, zachęcających do mycia pierwszych ząbków mlecznych, czy już stałych, past, które pomogą zapobiegać próchnicy.

Szczoteczki Jordan dla dzieci Jordan

Bo tak jak każdy z nas jest różny, tak różne są potrzeby oraz gust także w kwestii higieny jamy ustnej. Dzieci intensywnie poznają i smakują świat, warto chronić ich delikatne uzębienie i... ułatwiać polubienie mycia zębów.

Nie zawsze jest to oczywiste i łatwe! Rodzice popełniają czasem przy tym błędy… Na przykład nakładają na szczoteczkę dziecku za dużo pasty. Specjaliście rekomendują stosować jednorazowo ilość równą ziarnku grochu. Ona wystarcza dla zapewnienia optymalnej ochrony i jednocześnie zapobiega zakrztuszeniom.

Ostatecznie nie chodzi o „ilość”, ale regularność i jakość podczas szczotkowania zębów. Warto więc w sprawach higieny ustnej zdać się na odpowiedzialnych, doświadczonych producentów szczoteczek i past i ich rekomendacje). Takich jak skandynawska marka Jordan, która od 1927 roku bardzo odpowiedzialnie traktuje wspieranie zdrowego uśmiechu dzieci. Ponieważ dzieci mają dwa razy więcej kubków smakowych niż dorośli, oferują pasty o łagodnym owocowym smaku, uwielbianym przez najmłodszych.

REKLAMA

Sprzymierzeńcy zdrowego uśmiechu

Produkty Jordan dla dzieci to wyjątkowa linia szczoteczek Step by step, które zmieniają się wraz z wiekiem dziecka – profesjonalnie zaopiekują się uzębieniem malucha od pojawienia się pierwszego ząbka mlecznego, aż do zębów stałych:

  • Jordan Step 1 (0-2 lata) – połączenie szczoteczki z małą główką i bardzo delikatnym włosiem oraz gryzaka, który pozwala delikatnie masować dziąsła. Rozmiar oraz kształt szczoteczki pozwalają na komfortowe operowanie produktem przez rodzica, ale też – co arcyważne przy kształtowaniu dobrych nawyków – uczenie dziecka podstawowych ruchów przy udziale opiekuna.
  • Jordan Step 2 (3-5 lat) oraz Step 3 (6-9 lat) – rączki, swoimi kształtami dopasowane są do drobnych dłoni odpowiednio małych i starszych dzieci, a małe rozmiary główek z miękkim włosiem pozwalają szczotkować zęby bez podrażnień czy urażania błony śluzowej jamy ustnej.
  • Hello Smile 9+ to szczoteczka stworzona z myślą o dzieciach i młodzieży powyżej 9 lat.

Każda ze szczoteczek z linii Step posiada też ważną, ułatwiającą mycie zębów cechę – różnokolorowe włosie, które jest wskaźnikiem poprawnej ilości pasty, jaką należy nałożyć.

Pasty do zębów dla dzieci Jordan mają łagodne, owocowe smaki, które uwielbiają maluchy od 0 do 5. roku życia (malinowy) oraz dzieci w wieku od 6 do 12 lat (owocowy). Chronią przed próchnicą dzięki rekomendowanej dla dzieci w danym wieku zawartości fluoru (odpowiednio 1000 i 1450 ppm). Nie zawierają SLS. Obecna w pastach krzemionka delikatnie czyści, nie ścierając szkliwa.

Doskonałym uzupełnieniem oferty są Jordan Kids Flosser – nici dentystyczne na poręcznym uchwycie dla dzieci od 5. roku życia. Z wygodną rączką, doskonale czyszczące przestrzenie międzyzębowe. Co ciekawe, również mają mają smakowity owocowy smak i zapach.

A czy wy już wybraliście z dzieckiem ulubioną szczoteczkę i pastę Jordan?

Zobacz również:
Klasyczne brzuszki mogą nie wystarczyć. Jeśli chcesz odsłonić i wyrzeźbić sześciopak, musisz działać dwutorowo. Działaj więc!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA