Terapie łączone – medycyna estetyczna jako profilaktyka starzenia

Medycyna estetyczna, medycyna regeneracyjna i antiaging to prewencja i profilaktyka starzenia. Praktyka medyczna w tym zakresie nieustannie się rozwija, korzysta z najnowszych dostępnych technologii, opracowuje nowe procedury zabiegowe. Efekty są coraz bardziej spektakularne – minimalny czas rekonwalescencji, brak odczuć bólowych. Przede wszystkim duży akcent kładzie się na podejście „poprzez zdrowie do piękna”.

terapie łączone materiały prasowe

Obecnie stosowanie jedynie monoterapii jest niewystarczające dla lekarza, jak i dla pacjenta. Nie ma schorzenia, któremu towarzyszy tylko jeden objaw. Przypadki medyczne nierzadko mają złożone podstawy, dlatego zdarza się, że zastosowanie jednej metody nie zadziała tak efektywnie, jak sobie tego życzymy np. pacjentka z przebarwieniami może mieć również blizny potrądzikowe i zwiotczenie sprężyste skóry, czyli typowe objawy starzenia. Złożoność jednostek chorobowych sprawia, że skuteczna terapia ma charakter łączony.

Synergiczne zabiegi są optymalne, przyspieszają pojawienie się pożądanych przez pacjenta efektów i zwiększają skuteczność procedur zabiegowych. Łączenie zabiegów daje nieograniczone możliwości terapeutyczne. 

Terapia skojarzona polega na dokładnym zaplanowaniu kolejnych procedur – tak aby efekt dla pacjenta był jak najlepszy. Zabiegi mogą być wykonywane w tym samym dniu, podczas jednej wizyty lub w krótkich odstępach.

To sprawia, że poszczególne procedury wzajemnie podnoszą swoją efektywność. Tak, aby w jak najszybszym czasie i przy minimalnej rekonwalescencji pozwolił rozwiązać problem estetyczny. Takie możliwości daje praca na wielu głowicach laserowych jednocześnie np. platforma laserowa Zye dysponuje aż 11 co w sumie daje ponad 75 wskazań medycznych.

Bezpieczeństwo Pacjenta jest najważniejsze, dlatego wykonanie zabiegów powinna poprzedzać wnikliwa konsultacja medyczna.

dr n. med. Agnes Frankel, specjalista med estetycznej I antiaging, dermatolog

Dr n. med. Agnes Frankel ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie również obroniła rozprawę doktorską.

W swoim podejściu skupia się na łączeniu najnowszej, sprawdzonej wiedzy medycznej z jak najbardziej naturalnym podejściem dla osiągnięcia najlepszych rezultatów terapeutycznych.

Jest autorką licznych publikacji i artykułów naukowych z zakresu dermatologii i medycyny regeneracyjnej. Wykłada na krajowych i międzynarodowych kongresach.

Swoje umiejętności doskonaliła ucząc się od światowych ekspertów m.in. w Nowym Yorku, Los Angeles, Paryżu, Berlinie. Uzyskała Międzynarodową Specjalizację Anti-Aging oraz dyplom specjalisty Europejskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Zobacz również:
REKLAMA