Stwórz Koronę Polskich Skałek. Ruszył unikatowy projekt dla wspinaczy

Najpiękniejsze, z ciekawymi przechwytami czy dające najwięcej satysfakcji? Które drogi wspinaczkowe powinny stworzyć Koronę Polskich Skałek? Każdy może przedstawić i uzasadnić swoją propozycję. Za każde zgłoszenie Decathlon przekaże 5 zł na poprawę bezpieczeństwa w skałkach.

Miłośnicy gór mają już swoje Korony. Dlaczego wspinacze nie mogą mieć swojej własnej - Korony Polskich Skałek? Odpowiedzią na to pytanie jest projekt Decathlon, którego celem jest wyłonienie 10 topowych dróg wspinaczki skałkowej w kraju.

Każdy może zabrać głos. Wystarczy wejść na stronę akcji, a następnie przedstawić propozycje i uzasadnić wybór. Zgłoszenia można przesyłać do 9 czerwca. Wszystkie zostaną przeanalizowane przez jury, które wybierze top 10 dróg.

Akcję została połączona z poprawą bezpieczeństwa w skałkach. Każde zgłoszenie to 5 zł przekazane przez Decathlon na konto „Naszych Skał”, akcji Polskiego Związek Alpinizmu. Pieniądze zostaną przeznaczone na odnowę i wymianę punktów asekuracyjnych. Marka chce zebrać 10 tys. zł.

Do tego Decathlon stworzy przewodnik z drogami wspinaczkowymi, który każdy głosujący otrzyma bezpłatnie na swojego e-maila. Będzie dostępny również w formie papierowej w sklepach Decathlon.

Akcja została objęta patronatem PZA oraz producenta sprzętu i odzieży Simond, który od początków alpinizmu sprawdza się w bezpiecznej wspinaczce, a od 2008 roku jest częścią Decathlon.

Zgłoś drogę na: www.decathlon.pl/korona.html

REKLAMA