Przyjazna środowisku kolekcja Smart Guess wiosna-lato 2021

Proekologiczna kolekcja Smart Guess rozwija się z każdym sezonem, nieustannie podążając za najnowszymi trendami. To modne projekty ubrań dla kobiet, mężczyzn i dzieci, produkowane przyjaznymi środowisku metodami, które realizują przyjęty przez markę Guess plan kreowania mody lepszej dla planety.

Smart Guess fot. materiał prasowy

W skład stylowej kolekcji wchodzą produkty wszystkich kategorii: od dżinsów przez okrycia wierzchnie po ubrania w stylu casual. Tworzone są z przyjaznych środowisku surowców najnowszej generacji: organicznej bawełny, naturalnych konopi, a nawet przetworzonych plastikowych butelek. Każdy z projektów jest błyskawicznie rozpoznawalny dzięki specjalnej metce Smart Guess. W tym sezonie znak ten nosi około połowa produktów z linii Guess Jeans i 30% oferty Guess Kids.

REKLAMA

Współtwórca i Dyrektor Kreatywny marki Guess Paul Marciano opowiada: „Moda przyjazna środowisku jest paliwem napędowym naszej kreatywności: pozwala przemyśleć sposób, w który projektujemy nasze produkty. Misja tworzenia projektów przyjaznych środowisku pozwala nam na nieustanną innowację, ewolucję i mobilizuje do poszukiwania nowych rozwiązań. Robimy więc to, na czym znamy się najlepiej: tworzymy przyszłość mody, która spełni pragnienia nowej generacji klientów. Zaoferuje jeszcze więcej przy mniejszym zużyciu wody oraz emisji odpadów i tlenków węgla”.

Smart Guessfot. materiał prasowy

CEO i Dyrektor Guess Carlos Alberini deklaruje: „Zainspirowani zasadami świadomej konsumpcji prowadzimy Guess według wizji, w której chcemy użyć naszej pasji i zadaniowego myślenia do tworzenia pozytywnej zmiany w świecie i nas samych”.

Na sezon wiosna-lato 2021 marka Guess z dumą przedstawia kolekcję Reborn Denim. To wyjątkowa linia ubrań, produkowana z używanych i już wcześniej uwielbianych dżinsów. Starannie wyselekcjonowane i pieczołowicie przetworzone materiały pozwalają ograniczyć wytwarzanie odpadów a także tworzyć produkty o niezwykłej miękkości. W produkcji tej przełomowej kolekcji wykorzystywane są technologia farbowania tkanin Orta Blu oraz oprogramowanie EIM do pomiaru wpływu procesów na środowisko. Produkty z linii Reborn Denim spełniają też warunki wymagane do uzyskania certyfikatu Global Recycled Standard, który jest świadectwem weryfikacji społecznych, środowiskowych i chemicznych aspektów produkcji. Dżinsy w czterech fasonach i trzech odcieniach wykończenia zostały zaprojektowane we współpracy z najlepszymi włoskimi farbiarniami. Reborn Denim to przełom, który pozwala modzie dżinsowej odrodzić się w nowej, przyjaznej środowisku formie.

Słyną z lekkości w noszeniu, wytrzymałości i przyjaznej środowisku produkcji – naturalne konopie uprawiane są bez udziału pestycydów i chemikaliów z aż o 70% mniejszym zużyciem wody niż bawełna. To idealny materiał do tworzenia wysokiej jakości dżinsów. Włókna konopi wykorzystano w dwóch modelach, dostępnych w dwóch różnych wykończeniach.

Smart Guessfot. materiał prasowy

Eco Feather Weight to superlekki denim produkowany z bawełny pozyskanej z odpadów pokonsumenckich i włókien poliestru z recyklingu. Oddychający, ultramiękki, wytrzymały i elastyczny – to idealny materiał do produkcji dżinsów premium marki Guess. Zaawansowana technologicznie linia Smart Guess uzyskała certyfikat GRS, który gwarantuje odpowiedzialną produkcję i pochodzenie surowców z recyklingu. Przygotowano cztery różne kroje w czterech odcieniach dżinsu dla kobiet oraz dwa modele dla mężczyzn.

Nowoczesna moda dżinsowa tworzona jest na całym świecie, ale lokalna produkcja pozwala łączyć najnowsze trendy z mistrzowskim rzemiosłem włoskich farbiarzy tkanin. Dzięki połączeniu trendów
i tradycji wyjątkowe projekty zyskują najwyższej jakości odcienie, faktury i wykończenia denimu. Produkty z linii Italian Wash produkowane są przy użyciu przyjaznej środowisku technologii Orta Blue. Tak powstały trzy kobiece modele damskie, dostępne w trzech pięknych odcieniach i trzy fasony dla mężczyzn w kolejnych trzech, przykuwających wzrok barwach.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA