Scrabble powracają!

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się spędzić wieczór ze słynną planszówką, czy jej nowymi wersjami - To fantastyczna forma spędzania czasu. I to nie tylko moje zdanie, ale także zdanie wielu moich znajomych–mówi nastoletnia Natalia zapalona scrabblistka z Warszawy.

Producent

W dobie Internetu mogłoby się wydawać, że gry planszowe odeszły do lamusa. Nic bardziej mylnego!

- W każdej wolnej chwili gram z moją przyjaciółką Wiktorią w Scrabble. Jeśli gramy w domu, wybieramy Scrabble klasyczne (Original). Ostatnio jednak gramy w Scrabble Towers. Ta wersja jest o tyle fajna, że zamiast na tradycyjnej, dość sporej planszy, płytki układa się na niewielkich rozmiarów podstawce, w górę. Dzięki temu możemy grać w nie nie tylko w domu, ale zabrać je tam, gdzie chcemy – mówi Natalia.

Czas przy grze płynie szybko. W dodatku jak powszechnie wiadomo to bardzo wartościowe spędzanie czasu.Scrabble do niedawna były uważane za rozrywkę zarezerwowaną dla wąskiej grupy amatorów. Coraz częściej jednak urozmaicają spotkania towarzyskie młodych ludzi, nawet tych którzy wcześniej byli zdania, że to zabawa nie dla nich. Jak widać, dorastają kolejne pokolenia przyzwyczajone do grania, dla których Scrabble to wciągający i naturalny pretekst do wspólnej rozrywki

Gry planszowe czasem kojarzą się z dziecinadą, nudą albo w ogóle o nich zapominamy. To błąd! Okazuje się bowiem, że Scrabble to przede wszystkim intelekt, wiedza i spryt. Dlatego może warto zamienić komputer na planszę, a wirtualne postacie na żywych ludzi, z którymi się gra?

Zobacz również:
REKLAMA