RW Dieta biegacza: osobisty dietetyk każdego biegacza

Co jeść, by bieganie dawało efekty? Odpowiedzi szukaj w darmowej aplikacji "RW Dieta biegacza". Znajdziesz w niej proste przepisy na posiłki, napoje i przekąski plus mnóstwo porad dietetyków i trenerów, które ułatwią Ci realizację biegowych celów.

Żeby biegać dalej i szybciej, pobijać życiówki i po prostu cieszyć się bieganiem, potrzebujesz odpowiedniego paliwa dla Twoich mięśni. Dlatego redakcja polskiego wydania magazynu "Runner's World" przygotowała 73 przepisy na dania, koktajle i przekąski przed i po biegu, które możesz łatwo przygotować z produktów dostępnych w każdym supermarkecie, i oddała je biegaczom za darmo w formie prostej w obsłudze, wygodnej w codziennym użytkowaniu aplikacji ”Runner's World Dieta biegacza” dostępnej na smartfony i tablety z Androidem.

Co jeść przed i po treningu

Aplikacja ”RW Dieta biegacza” została podzielona na kilka działów. W dwóch pierwszych kategoriach, czyli ”Co jeść 2 godziny przed biegiem” i ”Co jeść 30 minut przed biegiem”, znajdziesz posiłki i przekąski, które są lekkostrawne i dadzą Ci zastrzyk energii przed treningiem.

Ponieważ każdy biegacz ma inny metabolizm, jedni trawią pokarmy szybciej, inni wolniej, do tego każdy z nas inaczej toleruje np. produkty z błonnikiem i laktozą, twórcy aplikacji radzą, aby potraktować te propozycje jako wskazówkę, inspirację, którą trzeba wypróbować na własnym ciele i wybrać przekąski, które najlepiej przyswaja Twój organizm.

Dania w kategorii ”Co jeść 30 minut po biegu” mają przede wszystkim szybko uzupełnić Twój nadwyrężony zapas węglowodanów, a ściślej glikogenu zgromadzonego w wątrobie i mięśniach.

Potrawy w dziale ”Co jeść 1 godzina po biegu” są najbardziej kaloryczne, bogate w białko i węglowodany, ponieważ maksymalnie do 60 minut po wyczerpującym treningu czy starcie w biegu trzeba dostarczyć organizmowi paliwo regenerujące mięśnie. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje ciało zacznie ”zjadać” w pierwszej kolejności swoje mięśnie, a tego przecież nie chcesz, nawet jeśli zamierzasz zrzucić kilka kilogramów.

Wszystkie dania dla wegetarian w aplikacji ”Runner's World Dieta biegacza” zostały oznaczone zielonym W przy zdjęciach potraw.

Z kolei w dziale ”Dietetyczny trener” znajdziesz zasady żywieniowe opracowane przez ekspertów Runner’s World podane w przystępnych poradach. Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, jak określić swoje zapotrzebowanie na paliwo dla organizmu, jak uniknąć błędów żywieniowych, jak rozwiązać problemy żołądkowe, jak stosować żele energetyczne i wiele, wiele innych.

Wysoka jakość, lekka forma

Przepisy proponowane w aplikacji ”Runner's World Dieta biegacza” ułożyli dietetycy i kucharze współpracujący z RW, którzy sami biegają i przetestowali potrawy na swoich żołądkach. Porady merytorycznie konsultowane były z naukowcami i specjalistami od żywności i żywienia sportowców, a dla większej ”lekkostrawności” wszystkie materiały zostały opracowane przez zespół redakcji Runner’s World.

Aplikację ”Runner's World Dieta biegacza” możesz pobrać za darmo ze Sklepu Google Play (zrobiło to już ponad 5 tys. biegaczy) i zainstalować na dowolnym urządzeniu z systemem Android w wersji 2.2 lub wyższej.

Pobierz aplikację "Runner's World Dieta biegacza" teraz! »

RW
Zobacz również:
REKLAMA