Quatre Iconic: nowy zapach od Boucheron

Quatre, cztery. Magiczna liczba Boucheron.

Boucheron materiał prasowy

Quatre jak...

 • -  Zachwycający plac Place Vendôme, który Boucheron wybrał na swoją siedzibę, pod numerem 26.

 • -  Duch Maison w czterech słowach: Wolność, Śmiałość, Wirtuozeria i Emocje.

 • -  Kolekcja Quatre i jej charakterystyczny pierścień.

  W 2004 roku pierścień QUATRE wkroczył do świata wysokiego jubilerstwa ze stylem. Graficzny, ikoniczny i dla dwojga, po raz pierwszy połączył cztery kultowe kody Boucheron: podwójny Godron, Clou de Paris, Bangle i Grosgrain.
  Przez lata Maison stworzył bogatą kolekcję inspirowaną historycznym pierścieniem, wprowadził odważne i nieoczekiwane połączenia oraz bawił się materiałami i kolorami: dżinsowym błękitem, czekoladowym brązem, efektowną czerwienią i ultra-elegancką czernią, dla wyrażenia nastroju, stylu lub chwili. Pierścienie QUATRE stały się współczesną paryską wizytówką Boucheron.

  Od prawie dwóch dekad QUATRE po mistrzowsku uosabia naturalną elegancję. Wolny duch, który podkreśla swój styl śmiałością i lekkością.

  W 2015 roku pierwszy zapach QUATRE stał się hołdem dla kolekcji, uzupełniając garderobę kobiety, która genialnie łączy nowoczesność z ponadczasową elegancją i dla której Maison stworzył ten kultowy pierścionek.

  W 2022 roku, zapach QUATRE świętuje sukces i niekończącą się kreatywność kolekcji biżuterii nową kompozycją: QUATRE ICONIC. To nowe oblicze promiennie ucieleśnia esencję ikonicznej kolekcji, która przez lata podkreślała swoją słoneczną osobowość i pewność siebie.

  QUATRE ICONIC, nowy zapach o promiennej osobowości

  Sercem nowej kompozycji jest tuberoza, kwiat-ikona perfumiarstwa i wieloaspektowy składnik znany z tego, że jest trudny do opanowania.
  W przypadku QUATRE ICONIC perfumiarze Ane Ayo i Pierre Negrin okiełznali jej bogactwo, jednocześnie starannie zachowując tajemniczość i niepowtarzalny charakter tego wyjątkowego kwiatu.

  W QUATRE ICONIC tuberoza, dzięki delikatnej równowadze składników i akordów, ujawnia swoje najbardziej czarujące oblicze. Tutaj ten cielesny i zmysłowy składnik podkreśla swoje ciepłe niuanse, nadając zapachowi świetlistą i ultrakobiecą tożsamość, która odzwierciedla śmiałość wolnej kobiety.

  Od pierwszych nut ten piękny kwiat jest podkreślony korzennym blaskiem trio z mandarynki, różowego pieprzu i imbiru. Następnie powoli budzi się jego zmysłowość: tuberoza rozwija swoje płatki, promienne i cielesne, zaakcentowane balsamem peruwiańskim i owocową nutą czarnej porzeczki. Wrażenie to jest kontynuowane w nutach bazy, gdzie intensywne drzewne niuanse cedru i paczuli oraz urzekające akcenty ambroxanu podkreślają zmysłową stronę

kwiatu. Tuberoza, równie promienna jak w pierwszych nutach, rozkwita na skórze, jakby jej płatki ogrzewały promienie bursztynowego słońca.

Charakterystyczny flakon ze złotym akcentem, który podkreśla blask zapachu

Podobnie jak flakon stworzony dla QUATRE CLASSIQUE, flakon QUATRE ICONIC podkreśla swoją osobowość dzięki luksusowemu, a jednocześnie stonowanemu wzornictwu, wzbogaconemu przez cenne detale. Kolor złoty delikatnie ozdabia wierzch flakonu i nazwę zapachu. Korek, będący ukoronowaniem linii QUATRE, posiada pomysłowy system blokady twist-on/twist-off, a jego kształt nawiązuje do kultowego pierścienia. Jednak dla QUATRE ICONIC pierścień Clou de Paris przybrał ciepłe odcienie czekolady, aby odzwierciedlić słoneczną kompozycję zapachu. Bursztynowe tony, które nadają flakonowi ostateczne wykończenie, nawiązują do świetlistości zapachu i ucieleśniają wybór nowoczesnej i zdecydowanej osobowości.

QUATRE CLASSIQUE i QUATRE ICONIC: dwie interpretacje artystycznej wizji, która nie zważa na upływ czasu i wciąż zaskakuje nową odwagą i kreatywnością.

BOUCHERON QUATRE ICONIC Eau de Parfum
100 ml – 459 zł, 50 ml – 319 zł, 30 ml – 219 zł DOUGLAS POLSKA

REKLAMA