Pudełka na prezenty – dla rodziny i przyjaciół

Dla wielu osób święta Bożego Narodzenia kojarzą się z prezentami – ich wręczaniem, otrzymywaniem, ale także wybieraniem, kupowaniem, czy nawet własnoręcznym wytwarzaniem. Rzecz jasna, każdy ma inne podejście do tej tradycji i nie wszyscy przepadają za zakupami – na ostatnią chwilę zostawiając ten obowiązek. 

Natomiast chyba jeszcze większa ilość osób na – dosłownie- ostatni moment zostawia kwestię opakowania prezentu. Zawsze można podarować coś bez specjalnego opakowania, jednak, czy to tradycja, czy po prostu „magia świąt” sprawiają, iż każdy chce wręczyć swój prezent w formie jak najbardziej efektownej i uroczystej. Dlatego też warto zainwestować w pudełka na prezenty.

Coś dla bliskich

Oczywiście takie kartonowe opakowanie powinno jakoś się wyróżniać, tak aby już samym sobą „mówić”, iż w środku jest coś wyjątkowego. Natomiast to, jak ma się ono wyróżniać, uzależnione jest przede wszystkim od tego, kogo chcemy obdarować. Jeżeli ma to być najbliższa rodzina, czy przyjaciel, warto pozwolić sobie na więcej luzu i popuścić wodze wyobraźni. Na rynku dostępne są kartony dekoracyjne, które idealnie nadają się na pudełka na prezenty. Białe tło, bogato zdobione motywem kwiatowym, dostępne w różnych kolorach. 3-warstwowa tektura zapewnia odpowiednią wytrzymałość, a wycięte z boku uchwyty sprawiają, iż łatwo je przenieść z miejsca na miejsce. Takie pudełko już samo w sobie stanowi małe dzieło sztuki, warto więc zadbać, aby nie przyćmiło prezentu, który mamy zamiar włożyć do środka. Bardziej ambitni mogą rozważyć jeszcze inne rozwiązanie – kupno białego opakowania bez dodatkowych wzorów o ozdobienie go – z pomocą dzieci chociażby – używając kredek bądź flamastrów. Efekt z pewnością zrobi wrażenie na obdarowanej osobie.

Coś dla szefa z pracy

Inaczej sprawa ma się, gdy prezent jest bardziej oficjalny, na przykład dla szefa w pracy, dalszej rodziny, czy znajomego, z którym mniej jesteśmy zżyci. Wówczas warto zainwestować w stylowe pudełko na prezenty, bez dodatkowych ozdobników. Wybór jest tutaj spory, zależnie od tego, co chcemy włożyć do środka. Na rynku znajdziemy kartony wszelkich kształtów i rozmiarów, a także opakowania dostosowane formą do swej zawartości. Z pewnością nada to całości odpowiedniego szyku. Dostępne są więc małe kartony zamykane z góry, do których zmieścimy książkę, zestaw płyt DVD; większe, w sam raz na tablet, czy jakieś szklane przedmioty; i takie bardziej nietypowych rozmiarów, przeznaczone na przykład na plakaty – w kształcie tuby, płaskie – na obrazy bądź lustra. Rzecz jasna profesjonalne wykonanie odpowiednią jakość, która idzie w parze z estetyką. Całość prezentuje się naprawdę efektownie, nie jest dodatkowo potrzebna taśma klejąca, ani papier pakowy. Tak skomponowany prezent sporo powie też o naszym smaku estetycznym – co również nieraz może mieć znaczenie.

źródło: materiały prasowe nadesłane przez producenta

 

REKLAMA