Pomóżcie nam przerwać ciszę wokół raka piersi!

Dla kobiet, które usłyszały diagnozę; „rak piersi” czas dzieli się na: „przed” i „po” raku. Taka rzeczywistość przecięta na pół jest też codziennością ich bliskich.Ci, którzy mają największe doświadczenie w temacie – kobiety już zdiagnozowane, ich bliscy, onkolodzy, psycholodzy stworzyli Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi. Instrukcja jest przewodnikiem po życiu z chorobą. Od dziś dostępna jest za darmo w formie ebooka.

Wimin

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi została stworzona przez kobiety dla kobiet podczas warsztatów zorganizowanych przez redakcję HelloZdrowie.pl. Osiem wyjątkowych, odważnych dziewczyn, które zostały doświadczone przez raka piersi, postanowiło podzielić się swoją historią i pomóc tym, które dopiero zaczynają życie z chorobą. Chciały powiedzieć, jakich błędów unikać i jednocześnie wskazać, na co zwrócić uwagę.

Przerwijmy ciszę wokół raka piersi! Ściągnij plik: www.krotkainstrukcja.hellozdrowie.pl

Na warsztaty zaproszono także bliskich chorujących dziewczyn,lekarzy, psychologów, jak i przedstawicieli fundacji Rak’n’Roll, Onkocafe, Alivia, Omea Life i Pełną Piersią. „Chcemy zmienić sposób myślenia i mówienia o raku piersi. Wiele z nas ma wśród bliższych czy dalszych znajomych kobietę, dotkniętą tym nowotworem. Ta niewiedza, jak się zachować, co powiedzieć, jak reagować i najważniejsze – jak wspierać – czyni nas bezwolnymi wobec sytuacji. My wychodzimy temu naprzeciw” – mówi Karolina Wierzbińska, redaktor naczelna portalu HelloZdrowie.pl. Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi podzielona została na dwie części. W pierwszej znajdują się porady dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej, równie ważnej, rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie. 

REKLAMA