Pomadki Kneipp – naturalne i przyjazne naturze.

Pomadki Kneipp to produkty w 100% naturalne i wegańskie. Kartonik, w który jest opakowana pomadka to mieszanka makulatury z włóknami z trawy, a plastikowe opakowanie pomadki zastąpiono naturalnym korkiem. Dzięki temu w procesie produkcji opakowań ograniczono emisję dwutlenku węgla o 1/3, jak również gazów cieplarnianych.

kneipp

Wanilia: Bogata i odżywcza pielęgnacja oparta w 100% na naturalnych składnikach. Wosk z borówki w połączniu z olejkiem kokosowym, masłem shea, olejkiem jajoba oraz  masłem cupacu  doskonałe właściwości odżywcze i pielęgnacyjne, szczególnie w przypadku tak delikatnej powierzchni skóry, jaką są usta. Ekstrakt z wanilii nadaje delikatny i przyjemny zapach. Opakowanie wykonane jest z włókien trawy, 100% biodegradowalne, bezpieczne dla środowiska. Ograniczyliśmy ilość plastiku w opakowaniu, zastępując go naturalnym korkiem. Produkt wegański.

Kwiat migdałowca: Łagodna dla skóry i zarazem odżywcza  pielęgnacja oparta w 100% na naturalnych składnikach. Wosk z borówki w połączniu z olejkiem kokosowym, masłem shea, olejkiem jajoba oraz olejkiem ze słodkim migdałów i woskiem kandelia ma doskonałe właściwości nawilżające i pielęgnacyjne, szczególnie w przypadku tak delikatnej powierzchni skóry, jaką są usta. Opakowanie wykonane jest z włókien trawy, 100% biodegradowalne, bezpieczne dla środowiska. Ograniczyliśmy ilość plastiku w opakowaniu, zastępując go naturalnym korkiem. Produkt wegański.

 

Ciekawe składniki:

Wosk z borówki – doskonała alternatywa do wosku pszczelego, który może uczulać i nie jest dla Vegan. Wosk jest podstawowym składnikiem każdej z pomadek.

Rhus Verniciflua Peel Wax, Rhus Verniciflua Peel Cera

Ten wosk jest pozyskiwany z łupiny owoców chińskiego drzewa lakierowego(Rhus Verniciflua). Jagody zostają gotowane , surowy wosk czerpany i filtrowany. Miękka konsystencja wosku  jagód  jest wykorzystywana w kosmetykach dzięki  jej spójności  i nawilżającym właściwościom , szczególnie w pielęgnacji warg oraz emulsjach  do pielęgnacji włosów  jak i kosmetykach dekoracyjnych. Ten wosk nadaje się również jako zastępczy dla wosku pszczelego . W produktach pielęgnacji skóry jest on zdecydowanie  lżejszym i mniej błonotwórczym aniżeli wosk pszczeli.

Wosk Candelilla

Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Candelilla Cera (Euphorbia Cerifera) Wax

Wosk , pozyskiwany z rośliny wilczomlecza, rosnącej głównie w Meksyku i  Teksasie. Dla ochrony przed utratą wilgoci wydziela roślina  delikatną powłokę wosku.  Poprzez obcinanie i  ogrzewanie jej pędów  można pozyskać wosk kandelila . Ta roślina należy do grupy roślin chronionych i produkcja wosku jest bardzo ostro  kontrolowana przez rząd meksykański.  Wosk wilczomlecza  jest rozpowszechnionym w produktach kosmetycznych  , szczególnie  dzięki jego przyjemnemu uczuciu na skórze , nie sklejaniu  i łączeniu się z innymi olejkami . On jest głównie  używany w  emulsjach, odżywkach do włosów  jak i szminkach. Włosom daje połysk, lepszą chwytność i  łatwość rozczesania.

Cupuacu

Bogactwo Cupuaçu, 1,5 raza bardziej odżywczego niż masło Karité. Z nasion pozyskujemy na zimo obfite i bogate w kwasy tłuszczowe (Omega-6 i Omega-9) dla intensywnego i długotrwałego nawilżenia skóry.

Cena: 21,99 zł – dostępne w drogeriach HEBE

REKLAMA