Polski drób rządzi!

Sezon na majówki w pełni! Nasze grille są rozpalone od kulinarnych emocji,
a na ruszcie coraz częściej gości polski drób – dostawca wysokowartościowego białka i witamin z grupy „B”. O tym, że mięso drobiowe może być także inspirujące w kuchni przekonali się goście „Pikniku z Kuroniami”, który odbył się we wnętrzach warszawskiej Villi Foksal w ramach kampanii popularyzującej polskie mięso.

Piknik z Kuroniami Materiały prasowe

Królowały piersi z kaczki, półgęski, udka z kurczaka i udziki przyrządzone w oparciu o autorską recepturę rodzeństwa Gai i Jakuba Kuroniów, którzy pełnią honory ambasadorów kampanii. Piknikowy anturaż, maj w pełni i polski drób w roli głównej. Nie mogło obyć się zatem bez grillowania. Przygotowanie mięsa na ruszcie wbrew powszechnie panującym opiniom wymaga wiedzy nie tylko „ogniowej”.

Polski drób, w szczególności mięso z kurczaków, indyków czy kaczek to zdecydowanie najwygodniejszy i najsmaczniejszy rodzaj mięsa do grillowania. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić z czasem, w którym poddajemy go działaniom temperatury. Czyśćmy ruszt przed każdym użyciem i unikajmy aluminiowych tacek. Mięso drobiowe jest bardzo delikatne
w smaku, więc świetnie pasują do niego wyraziste azjatyckie przyprawy, curry czy aromatyczny szafran.
 - radzi Gaja Kuroń.

W towarzystwie obecnej na Pikniku Anny Muchy, która włącza drób w rodzinny jadłospis, prowadzono również dyskusje na temat walorów zdrowotnych mięsa drobiowego. Obecna na pikniku dietetyczka i ekspertka kampanii Dorota Osóbkapodkreślała: –Mięso drobiowe jest ważnym źródłem pełnowartościowego białka, witamin - szczególnie tych z grupy B, wysoce przyswajalnego żelaza hemowego, cynku, potasu, fosforu, selenu i innych ważnych dla organizmu składników mineralnych.

„Różnorodność z polotem” takie określenie definiuje drób w kontekście kulinarnym najpełniej. Dlatego też mięso drobiowe jest obecne niemal wszędzie: w restauracjach à la carte,
w kantynach, w bistrach i w barach szybkiej obsługi. Polski drób towarzyszy nam od lat
i wszystko wskazuje na to, że jest to jeden z tych składników kulinarnej rzeczywistości, która bez względu na przemijające mody będzie stałym punktem menu.

REKLAMA