Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Pierwsza odsłona programu ESK 2016: koncert Andrea Bocellego

W 2016 roku Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury. Zapowiedzią tego, co się wydarzy, będzie seria wydarzeń kulturalnych zaplanowanych na weekend 19-21 czerwca 2015. Z tej okazji, dokładnie pół roku przed inauguracją ESK, w stolicy Dolnego Śląska zaśpiewa światowej sławy tenor i kompozytor muzyczny Andrea Bocelli.

19 czerwca na Stadionie Wrocław w trakcie multimedialnego widowiska z udziałem znakomitych twórców, dojdzie do artystycznej zapowiedzi programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Pierwszą odsłonę ESK uświetni koncert Andrea Bocellego, włoskiego śpiewaka, tenora i kompozytora oraz producenta muzycznego, który zrobił karierę w świecie muzyki poważnej i rozrywkowej.

Bocelli sprzedał 80 milionów płyt, jego koncerty przyciągają dziesiątki tysięcy fanów, występował na największych scenach i stadionach świata, śpiewał m.in. dla papieża Benedykta XVI i królowej Elżbiety II. Celine Dion, jego przyjaciółka i sceniczna partnerka mówi: „Gdyby Bóg mógł śpiewać, jego głos brzmiałby podobnie do głosu Andrea Bocellego”.

Wpływ na jego charakter i osobowość wywarło toskańskie życie rodzinne oraz kultura i tradycje regionu. Dziecięca fascynacja operą, podsycana starymi audycjami radiowymi i zachętami najbliższych, z czasem przerodziła się w silną dorosłą ambicję.

Stał się światową gwiazdą ze swoim charakterystycznym i oryginalnym, nowym stylem muzycznym, o którym wcześniej w ogóle nie słyszano. Klasyczny repertuar Bocellego znalazł się na szczycie międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej. Włoski tenor sprawił, że opera wkroczyła w inny wymiar. Jego zamiarem nie jest jednak burzenie granic. Rozgraniczenie między gatunkami jest bardzo ważne dla dobrego zrozumienia jego miejsca w świecie muzyki: „To, na czym najbardziej mi zależy i co mam nadzieję osiągnąć, to specjalna więź ze słuchaczami. Chciałbym poruszyć ich tak samo jak mnie w dzieciństwie poruszyli moi ulubieni wykonawcy, którzy dotarli do mojego serca i dali mi natchnienie. Sprawili, że mogłem płakać i marzyć” – mówi Andrea Bocelli.

Bilety do nabycia na www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży: salonach Empik, Media Markt, Saturn w całej Polsce.

Pełna lista punktów sprzedaży na www.biletin.pl.

źródło: materiały prasowe

ESK

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij