Peeling kawowy – recepta na sukces w walce z cellulitem

Z cellulitem zmaga się  większość z nas. Dosięga on zarówno osoby szczupłe, jak i te o pełniejszych kształtach. I chociaż żadna z nas nie powinna się go wstydzić, to jednak większość marzy o zmniejszeniu jego widoczności. Jeśli jesteś jedną z nich – docenisz fakt, że peeling kawowy to jeden z  najskuteczniejszych sojuszników w walce z cellulitem.

bodyboom materiały prasowe

Kawa kawie nierówna!

Zawartość substancji biologicznie aktywnych, w tym kofeiny, w kawie jest silnie uzależniona od gatunku kawowca, z którego pochodzą nasiona i od procesu palenia ziaren. Robusta zawiera ponad 2 razy więcej kofeiny niż arabica. Przemawia za nią także większa zawartość kwasów fenolowych, mających działanie przeciwutleniające. Pamiętaj, fusy z kawy również nie spełnią twoich oczekiwań. Są one w dużej mierze pozbawione aktywnych składników, w tym kofeiny.

Peeling kawowy BodyBoom Magiczny Węgiel Active Charcoal bazuje na kawie robuście, dzięki czemu działa o wiele skuteczniej na cellulit. Zawarty w nim węgiel aktywny jak magnes przyciąga do siebie zanieczyszczenia i toksyny, dogłębnie oczyszczając skórę, a dzięki właściwościom antybakteryjnym i przeciwzapalnym – skutecznie łagodzi zmiany zapalne i koi podrażnienia. Efekt miękkiej, aksamitnie gładkiej i jędrnej skóry zapewniają także zawarte w peelingu masło kakaowe, cukier brązowy i różowa sól himalajska, a oleje: arganowy, makadamia i ze słodkich migdałów zapewniają skórze odpowiednią dawkę nawilżenia i wzmacniają barierę hydrolipidową naskórka.

Jak go stosować?

2 razy w tygodniu nałóż peeling na mokrą skórę i masuj okrężnymi ruchami. Aby wykorzystać potencjał zawartych w kosmetyku składników – pozostaw peeling na skórze przez ok. 3-5 minut. Regularny peeling usprawnia krążenie limfy i usuwa nadmiar wody z tkanek, a tym samym wpływa na zmniejszenie obrzęków. Dodatkowo kofeina zawarta w kawie poprawia mikrokrążenie ułatwiając usuwanie toksyn i zwiększając dotlenienie tkanek, a to wpływa na poprawę wyglądu skóry i zmniejsza widoczność cellulitu.

Peeling kawowy Magiczny Węgiel Active Charcoal, cena 25 zł/100 g, www.bodyboom.pl

REKLAMA