Pasieki Rodziny Sadowskich - Wspólnie #chrońmypszczoły i środowisko

Zamknięci w domach nie dostrzegamy, jak natura budzi się do życia. Warto jednak pamiętać, że nawet zostając w domu, każdego dnia możemy dbać o przyrodę, w tym także o pszczoły, których populacja maleje z roku na rok. Pszczelarze troszczą się o zdrowie i kondycję tych niezwykłych owadów codziennie, a w tym szczególnym dniu miodziarze z Pasiek Rodziny Sadowskich przypominają, jak w prosty sposób każdy może chronić i wspierać pszczoły. 

Materiał promocyjny

Pszczoły zapylają 90% wszystkich drzew i krzewów owocowych. Niestety w obecnych warunkach ich populacja wciąż się zmniejsza, a pszczoła nie jest w stanie przeżyć nawet dwóch sezonów bez pomocy pszczelarza.  Dzieje się tak między innymi przez duże zanieczyszczenie środowiska, dlatego tak ważne są codzienne ekologiczne działania.  Pszczoły właśnie rozpoczynają sezon wytężonej pracy, dlatego warto je wspomóc prostymi działaniami, które sprawią, że będzie im się żyło lepiej. 

W Pasiekach Rodziny Sadowskich unikamy ingerencji w środowisko i dlatego nie używamy chemii i antybiotyków. Dzięki temu nie szkodzimy ani owadom ani otoczeniu. Własne 3 hektary gospodarstwa obsadzamy miododajnymi roślinami, przez co wspieramy ekosystem i stwarzamy pszczołom przyjazne warunki do życia”- tłumaczy Arkadiusz Sadowski, założyciel Pasiek Rodziny Sadowskich.

#chrońmypszczoły

Każdy może włączyć się do akcji #chrońmypszczoły. Kupując miód z Pasiek Rodziny Sadowskich masz nie tylko pewność jego jakości i pochodzenia, ale także wspierasz znaczną część polskiej populacji pszczoły miodnej Każdego roku do końca czerwca do naszych zamówień dołączamy paczuszkę z nasionami roślin miododajnych takich jak: facelia, czarnuszka, koniczyna biała, nostrzyk, chaber i ogórecznik. Wystarczy je wysiać w okresie od marca do czerwca, aby w ogrodzie, na trawniku lub w doniczce stworzyć mini łąkę, z której korzystać będą pszczoły i inne zapylacze. W okresie suszy zachęcamy także do wykonania prostych poidełek dla owadów – wystarczy kilka drobnych kamieni, które umieścicie w podstawce z wodą, aby spragnione pszczoły mogły bezpiecznie z niej skorzystać. 

„NIE” dla plastiku 

W Pasiekach Rodziny Sadowskich nie rozpowszechniamy plastiku, który szkodziłby tak środowisku, jak i naszym produktom. Miody sprzedajemy wyłącznie w szklanych słoikach, które można komponować w zestawy w kartonikach, lnianych woreczkach lub drewnianych walizeczkach. Zamówione w naszym sklepie internetowym przesyłki dostarczamy zapakowane wyłącznie w tekturę, która świetnie zabezpiecza wysyłkę, bez konieczności korzystania z kilometrów folii bąbelkowej. 

Zachęcamy także do korzystania z naczyń ceramicznych do przechowywania miodu, a do wielorazowego zabezpieczania żywności oferujemy ekologiczne woskowijki. 

Są one wykonane z polskiej bawełnianej tkaniny, której jakość jest potwierdzona certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, oczyszczonego wosku pszczelego, żywicy drzewnej oraz zimnotłoczonego oleju jojoba. Doskonale zastępują folię spożywczą, aluminiową i plastikowe torebki, a autorski wzór w pszczoły sprawia, że równie świetnie wyglądają. 

Marka Pasieki Rodziny Sadowskich oferuje miody tradycyjne, takie jak: wielokwiatowy, lipowy czy gryczany, lecz to miody z dodatkami sprawiły, że zdobyła serca konsumentów. Niezwykłe połączenia takich smaków jak: miód z imbirem i czosnkiem, miód z miętą, kakao lub maliną oraz pełna finezji estetyka opakowań zachwycają nawet najbardziej wymagających wielbicieli tego słodkiego przysmaku. Flagowym produktem Pasiek Rodziny Sadowskich są zestawy miodów, które klienci komponują według własnego uznania. Pakowane w stylowe kartoniki z łyżeczką i nabierakiem do miodu lub eleganckie drewniane skrzyneczki dają możliwość pełnej personalizacji, z jednoczesnym zachowaniem spójnej szaty graficznej, zgodnie z oczekiwaniami zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. 

Miody, akcesoria i pozostałe produkty pszczele są dostępne na stronie:

www.pasiekisadowskich.pl

REKLAMA