PGE zaprasza na II edycję projektu „Plaża PGE – poznaj moc bałtyckiego wiatru”

I edycja projektu „Plaża PGE – poznaj moc bałtyckiego wiatru” odbyła się w 2021 roku i zgromadziła ponad 11 tysięcy zarówno mieszkańców jak i turystów spędzających wakacje nad polskim morzem. Pomysłodawca i organizator projektu – Fundacja PGE – będzie kontynuować projekt od 8 lipca tym razem na plażach w Ustce, Łebie, Lubiatowie i Sasinie.

Moc bałtyckiego wiatru PGE Materiały prasowe

Dobra energia – czyli moc niespodzianek na PLAŻACH PGE

W ramach projektu na plażach nad polskim morzem w każdej z 4 miejscowości powstaną strefy edukacyjne, gdzie będzie można zgłębić wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, a w szczególności morskiej energetyki wiatrowej.

W ramach stref edukacyjnych przewidziano kilka stref tematycznych:

- strefa interaktywnej edukacji, gdzie dzięki okularom VR uczestnicy przeniosą się do wnętrza turbiny wiatrowej lub korzystając z infokiosku z cyklem interaktywnych prelekcji - poznają opowieści o korzyściach, jakie niesie wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Energorower pozwoliwytworzyć energię elektryczną za pomocą własnych mięśni.

- strefa wiedzy, gdzie będzie można dowiedzieć się 10 najważniejszych rzeczy o morskich farmach wiatrowych oraz zobaczyć skalę turbin wiatrowychw otoczeniu innych rozpoznawalnych obiektów, takich jak: PGE Narodowy czy wieża Eiffla.

- strefa warsztatów i zabawy, gdzie wykorzystując prostą mechanikę i ciekawą formę wielkoformatowych gier i atrakcji, takich jak – Cornhole, czyli gry polegającej na rzucaniu woreczkiem do otworu wyciętego w specjalnej platformie, zręcznościowej gry ruchowej Twister czy gry planszowej, będzie można pogłębić wiedzę na temat morskich farm wiatrowych.

- strefa sportowa, w ramach której będzie dostępne wielkoformatowe boisko, na którym odbywać się będą turnieje - siatkówki plażowej, piłki nożnej lub przeciągania liny. Każdy weekend to także dodatkowe akcje specjalne, jak np. wizyty gwiazd sportu wspieranych przez PGE.

Gdzie można będzie znaleźć Plażę PGE?

  • USTKA wejście na plażę nr 5: 8-17.07
  • ŁEBA wejście na plażę za hotelem Łeba: 20-26.07
  • LUBIATOWO wejście na plażę nr 44: 07-7.08
  • SASINO wejście na plażę nr 51 (Stilo): 10-16.08

Projekt „Plaża PGE – poznaj moc bałtyckiego wiatru” jest organizowany w ramach działań edukacyjnych, związanych z realizacją projektu Offshore przez Grupę PGE na Morzu Bałtyckim, zgodnie z którym do 2040 roku będzie posiadać przynajmniej 6,5 GW mocy zainstalowanej w morskich farmach.

Więcej informacji znajdziecie na: plazagkpge.pl

REKLAMA