Olej lniany w diecie osób zmagających się z trądzikiem

Podstawą diety antytrądzikowej jest eliminacja produktów wysoko przetworzonych. Należy zapomnieć o produktach zawierających sztuczne barwniki, aromaty i konserwanty. Najwięcej zawierają ich słodkie, kolorowe napoje, gotowe słone przekąski oraz fast foody. Niewskazane jest używanie ostrych przypraw i soli. Należy ograniczyć spożywanie słodyczy oraz tłuszczów zwierzęcych. Zwykły olej najlepiej zastąpić olejem lnianym.

Producent
Olej lniany LenVitol

Olej lniany zimnotłoczony przede wszystkim działa przeciwzapalnie i przyspiesza gojenie wyprysków. Przywraca równowagę hormonalną, co wpływa na upłynnienie łoju, uelastycznienie skóry i regulację rogowacenia naskórka. Oprócz tego zmniejsza przetłuszczanie się skóry, zapobiega powstawaniu zaskórników i blizn potrądzikowych, łagodzi swędzenie skóry oraz zmniejsza jej zaczerwienienie. Wszystkie te procesy możliwe są dzięki zawartym w oleju lignanom lnianym, które mają zdolność regulacji poziomu hormonów w ludzkim organizmie. Dieta bogata w olej lniany jest więc wskazana dla osób z trądzikiem w każdym jego stadium: od zaskórników po bolące cysty.

Olej lniany LenVitol

LenVitol należy do grupy olejów roślinnych naturalnego pochodzenia, tłoczonych na zim-no.Szczególna wartość oleju wynika z bogactwa kwasów tłuszczowych jedno- i wielonienasyconych zawartych w jego składzie - olej lniany LenVitol zawiera 5 razy więcej omega-3 niż olej rzepakowy i aż 50 razy więcej omega-3 niż oliwa z oliwek! Jest także bogaty w witaminę E, która wykazuje wielokierunkowe oddziaływanie zdrowotne.O wysokim standardzie oleju LenVitol świadczy także zaciemniona butelka, która nie pozwala na utlenianie cennych składników odżywczych. Dzięki temu LenVitol zachowuje swoje cenne właściwości nawet przez 4  miesiące.

Zobacz również:
REKLAMA