Nowe technologie w zgodzie z naturą – wełniana odzież termoaktywna BRUBECK

Żeby poczuć się naturalnie i swobodnie bez względu na wymagania każdego dnia - niesprzyjającą pogodę, trudny dzień w biurze, czy zajęcia wymagające aktywności fizycznej, jak weekendowy wypad w góry – warto zaopatrzyć się we właściwie dobraną odzież stanowiącą podstawę naszej garderoby, która będzie naszą drugą skórą, dostarczy nam uczucia komfortu i bezpieczeństwa w każdych okolicznościach. 

Bezkonkurencyjna w tej dziedzinie może okazać się bielizna i całoroczna odzież dla aktywnych powstająca z wełny owiec merynosów. Jej niespotykana delikatność idzie w parze z właściwościami termoregulacyjnymi, które znacząco wpływają na przyjemność czerpaną z użytkowania odzieży termoaktywnej.

W przeciwieństwie do ubrań powstających tradycyjnie z bawełny z domieszkami syntetycznych materiałów, wełniana odzież z najnowszej kolekcji marki BRUBECK przynosi znacznie więcej korzyści i wygody. Swoje zalety zawdzięcza przede wszystkim wyjątkowym wśród naturalnych surowców właściwościom wełny pozyskiwanej ze szczególnej odmiany rasy owiec – merynosów.

Delikatna budowa włókien sprawia, że powstające z niej przędze są jednocześnie cienkie (gatunek Ultrafine Wool o grubości włókna 16,5 mikrona) i gęste, a przy tym nie tracą najbardziej pożądanych cech, a więc połączenia lekkości z bardzo wysokim stopniem termoizolacyjności.

Dzięki współpracy ze szwajcarską marką Schoeller, producentem z wielkimi tradycjami, będącym jednym z liderów rynku tekstylnego, zorientowanym na innowacje technologiczne oraz dotrzymywanie ścisłych wymogów ekologicznej produkcji, bielizna BRUBECK powstaje z włókien gatunku powszechnie uważanego za najlepszą naturalną wełnę na świecie.

Skuteczny sposób gromadzenia powietrza i odprowadzania wilgoci sprawia, że wełniana bielizna oddycha i zapewnia organizmowi komfort termiczny oraz prawidłowy mikroklimat między skórą a odzieżą. W efekcie w chłodne dni nas ogrzewa, a latem chłodzi. Chroni także przed przepoceniem, ponieważ potrafi wchłonąć aż 35% wilgoci w stosunku do własnej masy bez pozostawiania nieprzyjemnego uczucia na skórze. 

Dodatkową właściwością jest ochrona przed promieniami UV, co znacznie ogranicza możliwość przegrzania. Kolejną zaletą naturalnych możliwości wełnianych włókien jest wypieranie nieprzyjemnego zapachu powstającego w wyniku osadzania się potu, przy jednoczesnym utrzymywaniu środowiska wrogiego bakteriom.

Kolekcje oparto na jakościowych przędzach łączących najlepsze cechy wełny z funkcjonalnymi mikrowłóknami, co nadało produktom pięknych, żywych kolorów. Uzupełniające się wzajemnie serie trzech kolekcji wełnianych zawierają pełny wybór bielizny i odzieży przeznaczonej do użytku w każdych warunkach zewnętrznych.

BRUBECK stworzył autorską klasyfikację wysiłkową, której skala określa jaki rodzaj odzieży najlepiej dopasuje się do stopnia naszej aktywności oraz warunków zewnętrznych z jakimi będziemy mieć do czynienia. COMFORT WOOL to wełniana bielizna codziennego użytku przeznaczona do dziennych aktywności i odpoczynku, która sprawdzi się bez względu na sezon. Kolekcja ACTIVE WOOL, to produkty o nieco większej grubości, także przeznaczone do użytku na przestrzeni wszystkich pór roku, zwłaszcza w nieprzewidywalnym okresie przejściowym, polecane szczególnie do aktywności wyższego stopnia – na przykład górskich wycieczek. 

Najcieplejsza kolekcja to EXTREME WOOL – najgrubsza wełniana bielizna o wysokiej gramaturze 273 g/m2, o blisko 80% zawartości doskonałej jakości wełny. Komplety damskiej i męskiej bielizny BRUBECK EXTREME WOOL zostały stworzone z myślą o najtrudniejszych warunkach atmosferycznych w czasie sezonu zimowego oraz o uprawianiu sportu w ekstremalnie niskich temperaturach.

Wybór wełnianej odzieży termoaktywnej na każdy dzień, wydaje się jeszcze łatwiejszy kiedy porównamy jej zalety z właściwościami powszechnie spotykanych bawełnianych ubrań codziennego użytku. Przede wszystkim jest wielofunkcyjna i uniwersalna. Nadaje się do użytkowania we wszystkich okresach roku, bez względu na warunki atmosferyczne i rodzaj aktywności jakiej się podejmujemy. Odpoczywając aktywnie, spędzając czas w domu, bądź wypełniając obowiązki w pracy możemy czuć się jednakowo swobodnie i być pewne, że nasza druga skóra harmonizuje z naszym ciałem, „oddycha” razem z nim.

Wełna merynosowa jest miękka, łagodna i przyjemna w dotyku. Produkty prezentują się niezwykle estetycznie, dzięki bardzo nowoczesnym, idealnie dopasowującym się do ciała krojom. Opisywana jakość jest wciąż potwierdzana przez współpracujących z marką BRUBECK podróżników na licznych wyprawach, także tych odbywających się w ekstremalnych warunkach. Te doświadczenia są w pełni wykorzystywane przy tworzeniu wszystkich kolekcji wełnianej odzieży BRUBECK, która z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających, aktywnych kobiet.

źródło: materiały prasowe nadesłane przez Producenta

REKLAMA