[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowe szpilki za free

W drodze do pracy możesz oszczędzić nawet 160 zł miesięcznie? Wystarczy, że wprowadzisz w życie kilka rad ekspertów ze Szkoły Auto Skody. Za kilka miesięcy możesz mieć szpilki od Laboutina!

rys. Adam Quest rys. Adam Quest

Zobacz, jak powinnaś przygotować swój samochód (albo ten facet, z którym jesteś), aby każdy kilometr jazdy przynosił Ci oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych rocznie:

Właściwe opony

Zimowe opony ze względu na inną gumę i bieżnik mają wyższy opór toczenia niż opony letnie, więc latem powodują zwiększone zużycie paliwa. Zadbaj o odpowiednie opony latem i zimą, a poza bezpieczeństwem zyskasz około 70 zł miesięcznie!

Ciśnienie pod kontrolą

Sprawdzaj ciśnienie w oponach przynajmniej raz w miesiącu i przed każdą dłuższą podróżą - pamiętaj, że do przewożenia większych obciążeń auto musi mieć mocniej mocniej napompowane opony. Wybierz się na najbliższą stację benzynową i użyj kompresora do sprawdzenia, czy ciśnienie kół jest odpowiednie – dopompuj je w razie potrzeby. Dbając o to, zaoszczędzisz około 10 zł.

Więcej na głowie

Bagażnik dachowy na narty czy rowery to dowód na sportowe zacięcie Twoje lub Twojej drugiej połówki, ale jeśli wozisz go bez potrzeby, automatycznie zwiększasz zużycie paliwa. Podczas jazdy z zamontowanym bagażnikiem zużycie paliwa wzrasta nawet o około 20%. Ściągając go, możesz oszczędzić co miesiąc 50 zł.

Wiatr we włosach

Uchylone okna zwiększają opór aerodynamiczny, a to właśnie powietrze hamuje auto, pogarszając ekonomię jazdy. Jeżdżąc z otwartymi oknami, tracisz średnio 10 zł każdego miesiąca.

Zbędny balast

Każda kobieta dobrze wie, że w damskiej torebce jest wszystko – oczywiście wszystko to, co niezbędne. W przypadku bagażnika trzeba się bardziej pilnować. Jeśli jeździsz ze zbędnym balastem w bagażniku, zwyczajnie tracisz swoje pieniądze. Wyrzuć z bagażnika wszystko, co zbędne, obniżając masę całkowitą samochodu, a zyskasz nawet 20 zł miesięcznie.

Niech samochód pracuje na Ciebie!

Korzystając z tych systemów, rzadziej będziesz odwiedzać stacje paliw, a częściej butiki:

Komputer pokładowy – na bieżąco analizuje prędkość, styl jazdy i sugeruje, na którym biegu powinnaś jechać. Jeżeli Twoje auto tego nie potrafi , to staraj się nie przekraczać 2500 obr/min w przypadku auta z silnikiem benzynowym i 2000 obr/min z dieslem – spalisz znacznie mniej.

System start/stop – wyłączy silnik Twojego auta podczas postoju i włączy automatycznie po naciśnięciu pedału sprzęgła. Jeżeli Twoje auto nie jest wyposażone w ten system – nie szkodzi. Jeżeli stoisz w gigantycznym korku i wiesz, że przez najbliższy czas nie ruszysz z miejsca – wyłącz silnik. Zyskasz na tym nawet 3 zł w ciągu godziny.

S

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij