Kolekcja Everybody's Welcome oraz inicjatywy New Balance z okazji Miesiąca Dumy 2021

New Balance zaprezentował najnowsze inicjatywy z okazji Miesiąca Dumy 2021: kolekcję Everybody’s Welcome, film poświęcony historii biegaczy New York Pride Run oraz wsparcie organizacji edukacyjnej GLSEN, której program Changing The Game ma na celu tworzenie bezpiecznych środowisk szkolnych dla młodych sportowców LGBTQIA+.

New Balance fot. materiał prasowy

Kolekcja Everybody’s Welcome

Kolekcja Pride 2021 jest pełna energii i radości, a inspiracją do jej powstania była globalna społeczność LGBTQIA+. Jej autorką jest queerowa artystka z Hong Kongu – Zoie Lam. Zawiera serię zabawnych ilustracji – pozytywny i przyjazny świat, w którym dziwne, ale życzliwe postaci emanują optymizmem, szczęściem i empatią. Te wzory podkreślają przekonanie marki New Balance, że każdy jest mile widziany, bez względu na to, jak sam się identyfikuje.

W New Balance wierzymy, że produkt może być świadomie wykorzystany do wspierania pozytywnych zmian i budowania konstruktywnego dialogu – mówi Kristen Mackenzie, Senior Marketing Manager w New Balance, dodając: Główną siłą Zoie Lam jest pozytywne podejście, a jej sztuka nie unika wieloznaczności i wspiera różnorodność. Jako marka liczymy, że kolekcja będzie promować budowanie relacji pomimo tego, jak różni jesteśmy”.

Historia Front Runners Pride Run

Jeszcze w czerwcu, jako główny punkt obchodów Miesiąca Dumy, New Balance zaprezentuje krótki film stworzony we współpracy ze społecznością Front Runners New York, który opowiada historię odbywającego się od 40 lat biegu Front Runners Pride Run®.

Dokument pokazuje losy Urie Dvorozniak, osoby niebinarnej, która po skończeniu college’u poszukuje wspierającej społeczności i osobistego ukojenia, jednocześnie starając się zaakceptować swoją tożsamość i zbudować pewność siebie. Film pokazuje, jak ważna jest możliwość rywalizowania z innymi na własnych warunkach.

Program “Changing the Game”

New Balance już trzeci rok z rzędu będzie wspierał organizację GLSEN, która skupia się na młodych sportowcach LGBTQIA+ i tworzeniu bezpiecznych warunków do edukacji dla młodzieży od podstawówki do liceum. New Balance zobowiązał się przekazać 100 tysięcy dolarów, które mają wesprzeć bezpośrednio program “Changing the Game”, który zmodyfikowany i uruchomiony na nowo ma pozwolić stworzyć bezpieczną przestrzeń na boisku i w szatni. Oprócz darowizny marka wykorzystała swoje globalne kanały, aby pomóc w realizacji misji GLSEN i nagłośnić jej działania.

Jako globalna marka podkreślająca znaczenie różnorodności i integracji w sporcie z dumą wspieramy społeczność LGBTQIA+ na całym świecie i ułatwiamy uprawianie sportu – mówi Jeff McAdams, wiceprezes ds. globalnego marketingu, dodając: Wierzymy w równy dostęp do rywalizacji dla wszystkich sportowców.

Fundusze od New Balance pozwolą na aktualizację i ponowne uruchomienie przez GLSEN programu "Changing the Game". Pierwotnie zainicjowany w 2011 roku, miał wspierać tworzenie integracyjnych, przyjaznych i bezpieczniejszych przestrzeni dla młodych sportowców. Nowe zasoby mają pomóc szkołom w budowaniu oraz utrzymaniu klimatu dla zajęć sportowych i wychowania fizycznego, który opiera się na podstawowych zasadach szacunku, bezpieczeństwa i równego dostępu dla wszystkich uczniów, nauczycieli i trenerów bez względu na orientację seksualną lub tożsamość/wyrażanie płci. Program ma także zintegrować te działania z ogólnymi planami placówek, aby zapewnić bezpieczny, pełen szacunku klimat i kulturę szkoły. #LetKidsPlay

GLSEN ma partnerów organizacyjnych w ponad 30 krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Zapewnia pomoc techniczną w kwestiach związanych z potrzebami uczniów LGBTQIA+. Szkolenia online w ramach programu "Changing the Game" będą udostępniane przez GLSEN i jej partnerów na całym świecie, rozszerzając zasięg tej inicjatywy poza USA i sprawiając, że integracja w lekkoatletyce i sporcie stanie się rzeczywistością na całym świecie.

Kolekcja Everybody’s Welcome jest dostępna globalnie od 1 czerwca na newbalance.com, a wybrane produkty dostępne są na nbsklep.pl.

Zobacz również:
Kolejna aktywność z serii aerial, do której chciałybyśmy Cię zachęcić to aerial fitness, czyli trening wzmacniający wykonywany z użyciem podwieszanego hamaku znanego z zajęć aerial jogi. Brzmi ciekawie, prawda? Sprawdź, jakie są zalety takiej sesji i sprawdź, czego spodziewać się po zajęciach aerial fitness.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA