REKLAMA

New Balance 991 Made in UK w kolorystyce Shy Pink

1 kwietnia br. swoją premierę miał model 991 Made in UK w charakterystycznej kolorystyce "Shy Pink". To kolejna odsłona kolekcji Anniversary Pack, w ramach której przez cały jubileuszowy rok 2021 New Balance będzie celebrować sylwetkę modelu 991 i podkreślać rolę, jaką odegrał w historii przemysłu obuwniczego - 20 lat rzemiosła, 20 lat tradycji, 20 lat modelu 991.

New Balance 991 Made in UK Shy Pink fot. materiał prasowy

Model 991 pojawił się na rynku w 2001 roku jako następca modelu 990v2 (rok 1998) i był pierwszym z kultowej serii 99X, w którym zastosowano technologię ABZORB – zarówno w przedniej części stopy, jak i pod piętą. Było to związane z wprowadzeniem nowej i ulepszonej konstrukcji podeszwy środkowej. Buty wyróżniały się również wyprofilowaną obudową palców i były wyjątkowo wygodne, co w tamtych czasach było znakiem rozpoznawczym szerszej rodziny modeli do biegania wyczynowego.

Model 991 stał się nieodłącznym elementem outfitu dla przedstawicieli różnych pokoleń. Przez dwie dekady zyskał status ikony i był świadomie wybierany przez artystów oraz czołowe postaci branży kreatywnej z całego świata. Ich sylwetkę upodobał sobie m.in. nieżyjący już CEO Apple, Steve Jobs. New Balance 991 to podstawowy model dla wszystkich tych, którzy cenią sobie historię przemysłu obuwniczego. Ze swoim dwudziestoletnim dorobkiem buty te oferują estetykę, która dziś jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek przedtem.

New Balance 991 Made in UK Shy Pinkfot. materiał prasowy

Rocznicowy model 991ANI w wersji damskiej i męskiej będzie dostępny od 26 lutego w wybranych sklepach na całym świecie. W Polsce można je będzie znaleźć w sneakerstudio.pl, 7kicks.pl, distance.pl oraz w Warsaw Sneaker Store. W ciągu nadchodzących miesięcy kolekcja będzie wzbogacana o kolejne warianty. Przez cały jubileuszowy rok 2021 będziemy celebrować sylwetkę modelu 991 i podkreślać rolę tych, którzy pomogli rozpocząć ten nowy rozdział w historii – 20 lat rzemiosła, 20 lat tradycji, 20 lat modelu 991.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA