Najnowsze wydanie WH już w sprzedaży!

Kasia Sokołowska ma 43 lata i udowadnia, że 40 to nowe 20. W listopadowym WH przekonamy Cię, że forma jest ważniejsza niż pesel, podpowiemy, jakie suplementy na urodę działają i sprawdzimy 100 najlepszych produktów z supermarketu. Sprawdź, co kryje w sobie najnowsze wydanie Twojego ulubionego magazynu.

Kasia Sokołowska

Czas nam sprzyja

Agatha Christie powiedziała kiedyś: „Młodość myśli, że starość jest głupia. Starość wie, że młodość jest głupia”. I im starsza jestem, tym szerzej się do tej sentencji uśmiecham. Głupota młodości polega na postrzeganiu swojej atrakcyjności jako największej życiowej wartości i przekonaniu, że taki stan będzie trwał wiecznie.

Młodość jest ignorantką – nie docenia doświadczenia i lekceważy dojrzałość, myśli, że w wieku 35 lat kończy się wszystko, co w życiu ciekawe. To nie oskarżenia, to stwierdzenie faktu – tak myślą dwudziestolatki i ja kiedyś też tak myślałam.

Na szczęście napotkałam na swojej drodze paru mądrzejszych od siebie i niebawem dostrzegłam, że ludzie zaczynają nabierać urody wraz z wiekiem. Zwłaszcza kobiety. Piękna dodają im intuicja, która bierze się z doświadczenia, wiedza, umiejętności, celebrowanie rzeczy zwykłych i codziennych, dystans do siebie i opinii innych.

Kiedy masz dwadzieścia parę lat, szukasz swojego miejsca w świecie – walczysz o mężczyznę, dobrą pracę i atrakcyjny wygląd. W wieku 30 lat walczysz dalej, tym razem o umocnienie swojej pozycji – zdobywasz wiedzę, poznajesz ludzi, usuwasz ze swojej drogi konkurencję. I podobnie jak Twoja matka panicznie boisz się 40. urodzin.

A w dzisiejszych czasach czterdziestka i pięćdziesiątka to najlepszy czas w życiu kobiety – ma już wszystko, a jeszcze niczego nie straciła. Ma rodzinę, pozycję zawodową, status społeczny i pieniądze. Dba o siebie, więc jej ciało w niewielkim stopniu odbiega sprawnością i wyglądem od ciała dwudziestolatki.

Jej kobiecość rozkwita; już wie, jak czerpać z niej przyjemność. I jeśli tylko nie osiądzie na laurach, nie przestanie się uczyć nowych rzeczy, nie zastygnie w bezruchu, ma szansę nie zestarzeć się nigdy.

A zmarszczki? A co, przeszkadzają Ci? To sobie usuń! I uwierz, że starość to nie rząd cyfr w PESEL-u, tylko brak ciekawości świata i ludzi, to ciągłe patrzenie wstecz. Dowód znajdziesz na s. 28, czytając rozmowę z Kasią Sokołowską, kobietą piękną, mądrą i... coraz młodszą.

podpis naczelnej WHWH

Przejrzyj – strona po stronie – najnowsze wydanie Twojego ulubionego magazynu.

Zobacz również:
REKLAMA